Czy „Avengers: Endgame” będzie pierwszym filmem w historii, który zarobi podczas premierowego weekendu w amerykańskich kinach 300 mln dolarów? Odpowiedź na to pytanie brzmi: Nie wiadomo.

W ostatnich dniach i tygodniach pisano sporo o najnowszym filmie MCU: rekordowej przedsprzedaży, bezprecedensowym hajpie związanym z tym, że  Avengers: Endgame to finał budowanej od 11 lat franczyzy składającej się z 21 większych i mniejszych box office’owych przebojów, które zarobiły w sumie na całym świecie ponad $18 mld, z czego ponad $7,2 mld w samej Ameryce. Biorąc pod uwagę to, a także wiele innych czynników, jako chociażby rekordowo szeroką dystrybucję w amerykańskich kinach (4660 ekranów), można sądzić, iż istnieje dość prawdopodobieństwo ustanowienia nowego rekordu otwarcia, który w tej chwili należy do… Avengers: Infinity War i wynosi $257,7 mln.

Czy wystarczy jednak, by osiągnąć kolejny kamień milowy w amerykańskim box office, którym niewątpliwie byłoby otwarcie przekraczające $300 mln? Patrząc na to, kiedy „padały” kolejne granice, można dojść do wniosku, że być może jest na to za wcześnie, i to o całe 4-5 lat. Jednak to co jest ciekawe, to fakt, że za każdym razem za przekroczenie kolejnego pułapu odpowiedzialne były ekranizacje komiksów Marvela:

Najpóźniej w niedzielny wieczór dowiemy się, czy Avengers: Endgame to game-changer w amerykańskim box office. Poniżej prezentujemy jeszcze zestawienie najważniejszych rekordów, o które może powalczyć ten tytuł. Jednocześnie przedstawiamy także prognozowane przez nas rezultaty:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.