Szacunkowe wyniki podane przez Disney wskazują na $145,8 mln. Do rekordu Star Wars: The Force Awakens zabrakło więc $3,4 mln.

Nie można jednak wykluczyć ustanowienia nowego rekordy wraz z pojawieniem się oficjalnych wyników jutro wieczorem. Przed tygodniem szacunek studia dotyczący otwarcia Avengers: Endgame był zaniżony o ponad $7 mln względem ostatecznego rezultatu. Podając szacunek, który nie wskazuje na nowy rekordy z drugiego weekendu, Disney pokazuje jednak, że nie ma pewności co do tego, że uda się go ostatecznie poprawić. A film MCU nie potrzebuje i tak nagłówków mówiących o kolejnym rekordzie.

Po 10 dniach wyświetlania na koncie Endgame znajduje się już $619,7 mln. Żaden inny film w historii nie przekroczył pułapu $600 mln w tak krótkim czasie (10 dni). Już jutro wyprzedzony zostanie ostateczny rezultat pierwszych Avengers ($623,4 mln), a w następny weekend poprawiony zostanie wynik końcowy poprzednika ($678,8 mln).

Jeżeli chodzi o wyścig o tytuł najbardziej dochodowego filmu wszech czasów w amerykańskich kinach, to przewaga Avengers: Endgame nad obecnym rekordzistą wynosi na ten moment niemalże $80 mln, jako że Star Wars: The Force Awakens posiadało na swoim koncie po drugim weekendzie wyświetlania $540,1 mln . W najbliższych dniach różnica w przychodach będzie maleć, jako że Epizod VII korzystał w swoim drugim pełnym tygodniu z przerwy świątecznej, a co za tym idzie, każdy dzień w środku tygodnia był tak mocny jak sobota. Patrząc na obecne przychody czwartej części Avengers i porównując je do tych notowanych w analogicznym czasie przez Avengers: Infinity War, można założyć, że w rozrachunku końcowym najnowszy film MCU zarobi między $870 mln a $900 mln.

Poza tym w amerykańskich kinach nie działo się dużo, mimo premiery aż trzech filmów w szerokiej dystrybucji. Wszystkie trzy nowości sprzedały się mniej więcej zgodnie z oczekiwaniami i zajęły w zestawieniu weekendowym miejsca drugie, trzecie i czwarte. Najwyższymi przychodami może pochwalić się The Intruder, kosztujący $8 mln thriller. Podczas premierowego weekendu zarobił on $11 mln. Nieco mniej – $10 mln – wpłynęło na konto komedii Long Shot. W tym przypadku koszty produkcji były znacznie wyższe, wynosiły bowiem $40 mln. Rezultat otwarcie można więc uznać za niezbyt udany. To samo można zresztą powiedzieć o wyniku animacji Uglydolls, która przy budżecie rzędu $45 mln wystartowała na poziomie $8,5 mln.

Wiele pozostałych filmów, które są obecnie wyświetlane w amerykańskich kinach znów zaliczyło wysokie spadki. Te były jednak znacznie niższe niż w zeszłym tygodniu. W pierwszej dziesiątce mniej niż połowę wpływów straciły tylko dwa filmy: Captain Marvel, którego ogólne wpływy wzrosły do $420,8 mln, a także dramat Breakthrough, którzy po trzecim weekendzie ma na swoim koncie $33,2 mln.

Więcej szczegółów znajdziecie na Box Office Mojo.

Pierwsza dziesiątka:

Premiery następnego weekendu: kolejny potencjalny przebój – Pokemon Detective Pikachu, komedie Poms oraz The Hustle, a także dramat Tolkien.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.