Tak jak można było się spodziewać, Avengers: Endgame pobił globalny rekord otwarcia, zarabiając jako pierwszy film w historii ponad miliard dolarów –  a dokładnie $1,209 mld – podczas premierowego weekendu. Wynik ten pozwolił mu wskoczyć na 18. miejsce najbardziej kasowych filmów wszech czasów, zaraz za Iron Mana 3. Rekordowe weekendowe otwarcia udało się uzyskać na 44 rynkach. Poprzedni najlepszy wynik należał do Avengers: Infinity War i wynosił $640 mln, ale osiągnięty był on bez rynku chińskiego, gdzie premiera miała miejsce tydzień później. Infinity War przekroczyło $1 mld globalnych wpływów po 11 dniach od premiery.

Tymczasem Endgame ustanowił oczywiście również rekord otwarcia na rynku zewnętrznym – $859 mln, tym samym zarobił prawie dwa razy więcej niż poprzedni rekordzista, The Fate of the Furious$445 mln. Ciężko mówić w tym przypadku, że jest to otwarcie weekendowe, ponieważ na większości rynków wyświetlany był on już od środy-czwartku. Oczywiście jest to normą dla wszystkich filmów, że wynik otwarcia podawany jest nie tak, jak normalnie liczony jest weekend w poszczególnych krajach, ale właśnie od dnia premiery do niedzieli.

Czwarta część Avengers zarobiła w Chinach w ciągu 5 dni od premiery $331 mln. W sam weekend przychody wyniosły $176 mln. Tym samym nie udało się pobić rekordu dla pierwszego weekendu wyświetlania, który należy do Avengers: Infinity War i wynosi $191 mln. Lepszy wynik podczas pierwszego weekendu miały jeszcze 4 filmy: Monster Hunt 2The Fate of the Furious, Furious 7 i The Wandering Earth. Główną przyczyną braku rekordu była wczesna data premiery, przez co aż $155 mln pochodzi ze sprzedaży biletów przed weekendem (Infinity War startował w piątek). Gdyby wziąć tylko wynik z pierwszego dnia wyświetlania (bez seansów północnych) oraz z soboty i niedzieli, to już byłoby $193 mln.

Do pobicia łącznego wyniku Infinity War w Chinach brakuje już tylko $28 mln. Natomiast najlepsze wyniki filmów amerykańskich w tym kraju należą do The Fate of the Furious$392,8 mln i Furious 7390,9 mln. Te powinny także zostać poprawione w najbliższych dniach.

W sobotę Endgame osiągnął największy przychód liczony w juanach w historii chińskich kin osiągnięty w jeden dzień. Ponieważ dolar jest obecnie droższy, rekordowy przychód w tej walucie należy wciąż do Monster Hunt 2 i wynosi $86,2 mln. Endgame zarobił $81,8 mln.

4 Comments on “Avengers: Endgame pierwszym filmem w historii z otwarciem powyżej miliarda dolarów na świecie.”

  1. „Avengers: Endgame pobił globalny rekord otwarcia i jako pierwszy w historii zarobił ponad miliard dolarów” – no to w końcu jako pierwszy, czy jako 18., jak napisano kilka zdań później?

    „Endgame osiągnął największy przychód liczony w jenach w historii chińskich kin” – tylko dlaczego Chińczycy liczą przychód w jenach, będących walutą Japonii, a nie w juanach?

    1. Chodzi o to,ze na ten moment (czyli po samym weekendzie,a to dopiero początek)zarobili juz tyle ze daje im to 18 miejsce w historii..czyli nie oszukujmy sie po miesiacu juz moze poerwsze miejsce…pozdro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.