Najnowszy film Marvela zaliczył nie tylko trzecie najlepsze otwarcie wszech czasów w marcu, ale także siódme dla filmu Marvel Cinematic Universe oraz osiemnaste pośród wszystkich produkcji.

Captain Marvel zarobiła od piątku od niedzieli $153 mln, co jest wynikiem zgodnym z ostatnimi prognozami. Jak się okazuje, większego wpływu na sprzedaż biletów nie miał negatywny szum w internecie wokół odtwórczyni tytułowej roli, Brie Larson. Wcześniej pisaliśmy już o tej sytuacji, a także o wynikach z pokazów przedpremierowych i piątku, dlatego nie będziemy ponownie wgłębiać się w temat.

W tym momencie można natomiast poruszyć kwestię sprzedaży tego tytułu w kolejnych dniach oraz tygodniach, a także ewentualnego rezultatu końcowego. Captain Marvel to pierwsza marcowa premiera komiksowego filmu Disneya i Marvela, dlatego nie da się jej bezpośrednio porównać do poprzednich filmów MCU. Recenzje oraz oceny widzów są raczej pozytywne, więc powinno udać się uniknąć bardzo wysokich spadków. Jest to możliwe także dlatego, że w na przestrzeni kolejnego miesiąca nie pojawi się żaden bezpośredni konkurent (do czasu premiery Shazama!). Jeżeli Captain Marvel będzie sprzedać się podobnie jak Black Panther, to może zarobić ostatecznie nawet $527 mln. Jeżeli natomiast okaże się tak dużym frontloaderem jak Captain America: Civil War, to w rozrachunku końcowym dobije do $348 mln. Najbardziej realistycznym scenariuszem jest jednak ostateczny wynik w okolicach $435 mln. Byłby to rezultat mieszczący produkcję Marvela w TOP20 najbardziej dochodowych filmów w amerykańskich kinach.

W związku z premierą dużej nowości, która cieszy się zainteresowaniem wśród widzów ze wszystkich głównych grup docelowych, starsze tytuły odnotowały w zdecydowanej większości duże spadki wpływów. Tymczasem w limitowanej dystrybucji przebojem okazała się nowość Gloria, czyli remake chilijskiego filmu z 2013 roku z Julianne Moore w roli tytułowej. W pięciu kinach film ten zarobił $155 tys., co daje mu średnią na kino na poziomie $31 tys. To jednak i tak niższa średnia od tej, którą odnotowała Captain Marvel.

Więcej szczegółów znajdziecie na Box Office Mojo.

Pierwsza dziesiątka:

Premiery następnego weekendu: animacja Wonder Park, romans Five Feet Apart oraz film sci-fi Captive State.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.