W ten weekend wszystkie tytuły powinny mieć wzrost widowni. Tak się dzieje zawsze kiedy w weekend poprzedzający lub blisko niego jest Wigilia.

Pytanie, które zadałem w tytule jest o tyle zasadne gdyż umieściłem ten tytuł na pierwszym miejscu – 135 tys. Jednak haczyk jest taki, że UIP jako wynik weekendowy poda nie tylko sam weekend, ale i dni poprzedzające, a film miał premierę 25 grudnia, nie 28. Należy też pamiętać, że odbyły się też pokazy przedpremierowe przed świętami. Mieliśmy już takie sytuacje zwłaszcza z animacjami. „Hotel Transylwania 3” z tego roku czy „Gru, Dru i Minionki” z poprzedniego miały przez dwa weekendy poprzedzające premierę pokazy, jednak wynik został podany jednolity. Jednak teraz sytuacja wygląda tak, że gdyby nie praktyka UIP, to inny tytuł mógłby zająć pierwsze miejsce.

Oczywiście nadal może. Na razie obstawiłem „Aquamana” trzy tysiące niżej od „Spider-Man Uniwersum”, ale niewykluczone, że to właśnie władca oceanów ponownie obejmie pierwsze miejsce. Tytuł DCEU miał bardzo dobrą sprzedaż w dni powszednie, więc wzrost wyższy niż 20% wcale by mnie nie zdziwił.

Pretendentem do pierwszego miejsca może też być „Pech To Nie Grzech”. „Spider-Man Uniwersum” czy też „Aquaman” mogą sprzedać się słabiej niż w mojej prognozie. Różnica polega na tym, że według recenzji na Mediakrytyk animacja jest filmem niemal rewelacyjnym, film komiksowy jest dobry, a polska produkcja to kolejna czerstwa komedia, która nie powinna ujrzeć światła dziennego. Jej obecna średnia to 2,4. Tylko, że większość Polaków, którzy chodzą na takie filmy nie znają tego narzędzia albo im wszystko jedno. Niemniej ponad 100 tys. widzów pewnie pojawi się w kinach, a od wtorku około 160 tys.

Niewiele lepszą średnią ma romantyczna komedia z Jennifer Lopez. Obecnie wynosi ona 4,8. Jednak rezerwacje wskazują, że chętnych na ten tytuł też nie brakuje. Wynik w okolicach 45 ty.s wydaje się właściwy. Taki mamy już weekend w roku, kiedy wszystko się sprzedaje. Na tej koniunkturze powinna skorzystać ostatnia szeroka premiera, włoski film „Oni”. Biografia Berlusconiego zbiera oceny na poziomie „Aquamana” (6,4). Film jest grany w wielu kinach studyjnych, gdzie takie obrazy potrafią przyciągać widownię. Prognozuję 26 tys. widzów.

Widownia weekendowa powinna przekroczyć 700 tys. widzów

2 Comments on “Czy „Spider-Man Uniwersum” obejmie pierwszą pozycję w Polsce? Prognoza weekendowa.”

 1. Ale chyba UIP nie może ot tak sobie doliczyć wyniku z wt-czw. do wyniku weekendowego. Wiem, że robią tak z wszystkimi przedpremierami, ale oficjalną datą premiery Spider-Mana jest 25.12, więc teoretycznie nie są to już pokazy przedpremierowe tylko regularna dystrybucja. Zobaczymy jak to rozwiążą.
  Ja obstawiam zwycięstwo Pech to nie grzech, wygrana Pajączka mocno by mnie zdziwiła.
  Teraz albo nigdy to film Monolithu. Nie za odważna ta prognoza?

  P.S. Dzięki za odpowiedzi w drugim wątku.

  1. W sam weekend Spider na pewno nie wygra, ale UIP na pewno poda wszystko razem. Robią tak bez wyjątku od półtora roku i nie widzę powodu, aby teraz to miałoby się zmienić. Co dla nich za różnica, że film wychodzi we wtorek, skoro potrafią do otwarcia dwa weekendy przedpremier doliczyć?

   Teraz Albo Nigdy wygląda bardzo dobrze w rezerwacjach, przynajmniej w tych kinach, które przeglądałem. Poza ty Zegar Czarnoksiężnika pokazał, że można bez CC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.