Na wczorajsze przychody z całego świata słada się $156,7 mln z amerykańskich kin oraz kolejne $182 mln z rynku zewnętrznego.

W tej chwili nie należy już pytać, czy Avengers: Endgame przekroczy na całym świecie pułap miliarda dolarów podczas premierowego weekendu, ale o ile go przekroczy. Po trzech dniach wyświetlania na światowych rynkach i jednym dniu w Ameryce, na koncie najnowszego filmu MCU znajduje się już $643,7 mln. To już teraz oznacza nowy rekord globalnego otwarcia, który od zeszłego roku należał do Avengers: Infinity War ($640,5 mln). $487 mln zarobione do tej pory na rynku zewnętrznym oznaczają także już teraz rekordowe osiągnięcie (do tej pory The Fate of the Furious i $443,2 mln). A do końca weekendu zostały jeszcze dwa dni.

Za oceanem został pobity rekord dla najwyższych przychodów z pierwszego (i ogólnie jednego) dnia wyświetlania. Poprzedni rekord należący do Star Wars: The Force Awakens, które pierwszego dnia zarobiło $119,1 mln, został zatem poprawiony o $38 mln, czyli o ponad 31%. W tej chwili szacuje się, że Avengers: Endgame może zarobić podczas premierowego weekendu w amerykańskich kinach od $349 do $356 mln.

Póki co nie ma jeszcze szczegółowych piątkowych wyników z poszczególnych krajów. Wiadomo tylko, że do wczoraj na koreańskie konto Endgame wpłynęło w sumie $23 mln, a na chińskie $217,4 mln po $62,7 mln zarobionych w piątek. Pierwsze szacunki dotyczący soboty w chińskich kinach mówią o $81 mln i $298,1 mln po czterech dniach wyświetlania.

Źródło: Deadline Hollywood

One Comment on “Droga do miliarda w weekend: „Avengers: Endgame” zarabia w piątek $339 mln na całym świecie.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.