Shazam! Gniew bogów wystartował w polskich kinach z poziomu 62 718 widzów, wyprzedzając drugi w zestawieniu film – Wróżkę Zębuszkę – o zaledwie cztery tysiące widzów. Część druga przygód superbohatera DC sprzedała się słabiej od poprzednika, który na początku kwietnia 2019 roku zgromadził podczas premierowego weekendu 79 808 widzów.

Pierwszy Shazam! mógł się pochwalić po pierwszym weekendzie widownią na poziomie niemalże 100 tys.. Jego przewaga nad kontynuacją jest więc znacząca. Shazam! Gniew bogów nie ma szans na zbliżenie się do wyniku końcowego pierwszej części – 300 tys. widzów. Tytuł ten może mieć nawet problem z zebraniem połowy widowni innego tegorocznego filmu komiksowego, który właśnie wypadł z pierwszej dziesiątki weekendowego zestawienia – Ant-Man i Osa: Kwantomania. Tytuł ten posiada na swoim koncie 447 tys. widzów i tym samym wyprzedził część drugą przygód Ant-Mana (445,8 tys.).

Podczas minionego weekendu w kasach polskich kin mogło zostać sprzedanych ok. 400 tys. biletów, czyli o 1/3 mniej niż tydzień wcześniej. Negatywny wpływ na frekwencję miała w pewnym stopniu ładna, wiosenna pogoda. Choć zabrakło naprawdę mocnych nowości, większość starszych filmów odnotowało bardzo duże spadki. Wyjątkami w oficjalnej pierwszej dziesiątceWróżka Zębuszka (-35%) oraz wzmocnionym dwoma Oscarami Wieloryb (-14%). Ten pierwszy zbliżył się do pułapu 200 tys. widzów, ten drugi właśnie go przekroczył. W TOP10 pojawił się także zwycięzca siedmiu tegorocznych Oscarów, w tym za najlepszy film roku. Wszystko wszędzie naraz zgromadziło na 174 ekranach 12 617 widzów, a w sumie udało mu się przekroczyć pułap 100 tys.. Polska nie jest jedynym rynkiem, na którym tytuł ten wrócił do kin i czołówki box office’owych zesatwień. Podobnie było w Finlandii, we Włoszech, w Szwajcarii, Portugalii, Holandii, Japonii, Grecji czy Australii.

Z innych newsów:

  • Krzyk VI zaliczył duży spadek (-54%), ale posiada na swoim koncie niemalże 137 tys. widzów i już prawie dogonił część drugą (150 tys.) oraz poprzednika (154 tys.).
  • Polski thriller Wyrwa zgromadził na 258 kopiach nieco ponad 25 tys. podczas premierowego weekendu, co nie jest zbyt dobrym wynikiem, choć jednocześnie to 10. najlepsze otwarcie dla polskiego filmu w tym roku.
  • Nowością był też dystrybuowany przez UIP thriller sci-fi z Adamem Driverem, 65, który mógł wystartować z poziomu ok. 20 tys. widzów
  • Innym filmem UIP w naszym alternatywnym TOP10 jest Kot w butach: Ostatnie życzenie, którego widownia mogła wzrosnąć kolejne 15 tys. do już niemalże 2,3 mln widzów.
  • Tymczasem Asteriks i Obeliks: Imperium Smoka (676 453 widzów) dogania Asterix i Obelix: Misja Kleopatra (679 986 widzów) oraz Asterix na Olimpiadzie (685 491 widzów) i już wkrótce stanie się najbardziej popularną częścią serii w polskich kinach.

Źródło: boxoffice.pl via Stowarzyszenie Filmowców Polskich

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.