Tak jak w poprzednim tygodniu, pogoda nie pomoże w ten weekend w osiągnięciu dobrej frekwencji w polskich kinach.  Wygląda na to, że wynik będzie gorszy niż tydzień temu i nie przekroczy 400 tys. widzów (stawiam na 370 tys.). W poprzednim roku o tej porze wypadła Wielkanoc więc wynik był wyjątkowo niski, nieznacznie powyżej 100 tys.

W szerokiej dystrybucji mamy dwie nowości. Dumbo zajmie pierwsze miejsce z dość dużą przewagą, pomimo to nie osiągnie rewelacyjnego wyniku. Wygląda na to, że zabraknie mu trochę do 100 tys. I tak szczerze, jest to nawet optymistyczna prognoza, bo może skończyć nawet w okolicach 80 tys. W ubiegłym roku inny aktorski film Disneya Krzysiu, gdzie jesteś zgromadził na starcie tylko 69 tys. Granicę 100 tys. widzów nieznacznie przekroczył  Dziadek do orzechów (102 tys. widzów), ale jego premiera wypadła 2 listopada, a więc w dzień pomiędzy Świętem Zmarłych a weekendem. Wtedy większość szkół miała wolny dzień, a także część rodziców miała wolne w pracy.

Druga z premier Miłość i miłosierdzie, fabularyzowany dokument o życiu św. Faustyny ma dość dużą liczbę kopii (ok.170), ale mało seansów. Powinien osiągnąć dość dobry wynik jak na ten weekend i zająć miejsce w okolicach piątego. Jeśli miał dość dużą liczbę seansów grupowych, to może być jeszcze wyżej. W roku 1995 mieliśmy na ekranach kin film fabularny o życiu Faustyny Kowalskiej z Dorotą Segdą w roli tytułowej i zebrał on ogółem 355 tys. widzów, zajmując w podsumowaniu rocznym 20. pozycję.

Co do pozostałych filmów to wszystkie zanotują spadki. Prognozuję, że ze względu na ładną pogodą i premierę Dumbo najwięcej procentowo stracą animacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.