W ten weekend czekają nas duże spadki widowni w kinach. Pierwszym z powodów są bardzo wysokie wyniki z poprzedniego tygodnia związane z Dniem Kobiet. Poza tym, zapowiadana jest bardzo ciepła niedziela, konkurencją dla kin będzie również „weekend za pół ceny”.

Mamy w tym tygodniu trzy premiery w szerszej dystrybucji. Najważniejszą z nich jest nowy film Władysława Pasikowskiego, Kurier. Wydaje się, że historia przedstawiona w filmie jest mniej znana i produkcja nie osiągnie na starcie takiej widowni jak chociażby Dywizjon 303. Historia prawdziwa. Tamten film zgromadził podczas premierowego weekendu 148 tys. widzów, tutaj natomiast przewiduję około 100 tys.

Druga nowość to Przemytnik w reżyserii Clinta Eastwooda, który zagrał w nim również główną rolę. Film ten stał się Ameryce dość niespodziewanie dużym sukcesem kasowym pod koniec zeszłego roku, przekraczając granicę $100 mln przychodu. W Polsce wielkim przebojem pewnie nie będzie, ale dzięki gwiazdorskiej obsadzie powinien zapracować na całkiem solidny wynik.

Ostatnia duża nowość to pierwszy hiszpańskojęzyczny film Asghara Farhadiego, Wszyscy wiedzą. Poprzedni film tego reżysera, Klient, wystartował w naszych kinach zaraz po otrzymaniu Oscara i zgromadził na otwarcie 12 324 widzów. Tera,z mimo braku nagród, możemy spodziewać się większej widowni z powodu gwiazdorskiej obsady.

Jeśli chodzi o starsze filmy to prawdopodobnie najwięcej stracą dwaj zeszłotygodniowi liderzy. Spowodowane jest to tym, że Kapitan Marvel i Całe szczęście były mocno związane tematycznie z Dniem Kobiet i dzięki temu przyciągnęły dużą widownię.

Znaczne spadki powinny zanotować również animacje, ponieważ w ubiegły piątek odbywało się wiele seansów grupowych dla szkół. Dotyczy to szczególnie filmu Corgi – psiak królowej.

Ogólna liczba widzów w kinach powinna mocno spaść, szczególnie w stosunku do ubiegłego piątku i niedzieli. Prognozuję około 650 tys. widzów podczas całego weekendu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.