W pierwszy dzień regularnego wyświetlania w chińskich kinach (bez wliczania do tego przychodów z pokazów o północyAvengers: Endgame uzyskał przychód w wysokości $79,6 mln (jest to wynik nieoficjalny, niektóre źródła podają $77 mln). Nie udało się tym samym pobić rekordu chińskiego filmu Monster Hunt 2 z 2018 r., który zarobił $86,2 mln. Spowodowane jest to po części datą premiery. Endgame debiutował w zwykły dzień roboczy, natomiast Monster Hunt 2 miał premierę w czasie Święta Smoczych Łodzi, które są dniami wolnymi od pracy.

Wynik czwartej części Avengers jest lepszy od uzyskanego w pierwszy dzień w chińskich kinach przez Infinity War o $18,5 mln.

Razem z wczorajszymi pokazami o północy, film zarobił już $107,8 mln. Co ciekawe jest to większy przychód od osiągniętego w ubiegłym roku przez Infinity War w pierwszy dzień wyświetlania w Ameryce, liczony łącznie z pokazami przedpremierowymi ($106,3 mln).

Avengers: Endgame wystartował w środę także w Korei. W pierwszy dzień wyświetlania obejrzało go 1,310 mln widzów, to o 330 tys. więcej niż Infinity War. Przychód z biletów wyniósł $8,2 mln.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.