aby założyć posty i tematy.

Filmowy Hyde Park czyli ogólnie o kinie

PreviousPage 175 of 183Next

Mierzwiak has reacted to this post.
Mierzwiak

Następny twórca nie wytrzymuje ciśnienia i każe części widowni, krótko mówiąc, spierdalać. Żenujące.

https://www.hollywoodreporter.com/tv/tv-features/the-boys-showrunner-erik-kripke-interview-trumpism-1235914642/

Mam wrażenie, że kiedyś mieli kino i telewizję, to obchodzili się z odbiorcą jak z jajkiem. Teraz streaming, który jest studnią bez dna, sprawia, że poczuli się zbyt pewnie. Do czasu.

Mierzwiak

Ps. Zwróćcie też uwagę, że nad streamingiem nie ma czegoś co można nazwać presją społeczną. W kinie mniej więcej już po czwartkowych przedpremierowych wiadomo w jak głebokiej dupie jesteś. W telewizji następnego dnia, wraz z badaniami Nielsena. Streaming? Liczą sobie kliknięcia.

Ciekawe czy ktoś wyciągnie wnioski z sukcesu Top Gun: Maverick, filmu, który był atrakcyjny dokładnie dla wszystkich i przypomniał, że współczesna rozrywka może (i powinna!) być całkowicie wolna od politycznych deklaracji 🙂 Oczywiście prawa strona w pewien sposób próbowała go dla siebie zagarnąć wskazując, że to produkcja wolna od woke elementów, co na pewno przyczyniło się do jej sukcesu (z tym akurat bym się zgodził...), inni z kolei powtarzali tezy-klisze o wojskowej propagandzie (*ziew*), ale nie da się ukryć, że sukces produkcji, której twórcy nie pokazują nikomu środkowego palca powinien niektórym dać do myślenia.

Szaman has reacted to this post.
Szaman

On był tak z innej epoki, że tam telefon służył do dzwonienia i pisania smsów 🙂

Mierzwiak

Na spotify wyświetliło mi dzisiaj reklamę z odliczaniem do premiery Max o północy a tu nic, strona HBO Max jaka była taka jest, nowej aplikacji w Play Store nie ma, na Apple TV to samo. Brawo 🙂

Cytat z Mierzwiak data czerwiec 10, 2024, 21:20

Następny twórca nie wytrzymuje ciśnienia i każe części widowni, krótko mówiąc, spierdalać. Żenujące.

https://www.hollywoodreporter.com/tv/tv-features/the-boys-showrunner-erik-kripke-interview-trumpism-1235914642/

Chyba nieco przesadzasz. Ten serial był zawsze pewnym odbiciem rzeczywistości społeczno-politycznej w Ameryce, a gościu odpowiedział po prostu na pytanie, co sądzi o tym, że niektórzy oskrażają go o bycie "woke":

I clearly have a perspective, and I’m not shy about putting that perspective in the show. Anyone who wants to call the show “woke” or whatever, that’s OK. Go watch something else. But I’m certainly not going to pull any punches or apologize for what we’re doing. Some people who watch it think Homelander is the hero. What do you say to that? The show’s many things. Subtle isn’t one of them. So if that’s the message you’re getting from it, I just throw up my hands.

Za chwilę startuje czwarty sezon jednego z najbardziej popularnych seriali w historii Amazona. Też miałbym to w dupie, gdyby nagle jakaś część widzów zaczęła nazywać go "woke". 😉

Napisałem swój komentarz dokładnie po przeczytaniu tego fragmentu wywiadu 🙂

Nie wiem, skąd pojawiają się zarzuty o bycie "woke", czy w ogóle ktoś tak naprawdę zaczął go nazywać, czy pojawiły się one po Gen V lub z jeszcze jakiegoś innego powodu, albo czy po prostu hollywoodzkie media branżowe próbuję trochę podgrzać dyskusję wokół tego serialu ze względu na rok wyborczy i prawdopodobną kandydaturę Trumpa, i dlatego takie pytania padły. W każdym razie tak jak on powiedział, ten serial nigdy nie był subtelny w swoim przekazie. Jeśli ktoś nagle obudził się, to pytanie brzmi, kto tu jest teraz tak naprawdę "woke". 😛

On dalej twierdzi, że każdy ma prawo odbierać go, jak chce, postrzegać Homelandera jako bohatera, itd. A jeśli ktoś uważa, że jest "woke" i mu się nie podoba z tego powodu, to jest to dla niego OK, i taka osoba może po prostu oglądać coś innego. Tak rozumiem jego słowa. I dla mnie to OK. Czemu miałby nagle uginać się przed krytyką jakiejś części widowni (o ile w ogóle taka rzeczywiście istnieje), skoro przeczyłoby to temu, jaki on jest, czyli - jak to się ładnie mówi po angielsku - "unapologetic".

Przecież prędzej ludzie przypomną sobie, że mieli to już dawno anulować, bo nic nie oglądają, niż urośnie nam jakiś hegemon.

@marek Zatem rozumiemy jego słowa inaczej, tyle.

Max już jest, a HBO Max jest dalej aktywne 😛

Widzę zakładkę TVN, można obejrzeć np. dwa sezony Milionerów. W dziale filmy wyświetla różne typy, jak w każdej innej, np. "Kobiety w roli głównej" gdzie pierwszą propozycją jest Matrix. No okej 🙂

Mieli mnóstwo czasu, czemu Player nie został wchłonięty na premierę - nie pojmuję, przejęcie jego biblioteki byłoby potężnym kopem.

Po szybkim przejrzeniu katalogu - ta sama bieda co wcześniej. Jedyne zmiany (?) jakie zauważyłem to Lśnienie Kubricka i polskie Ślepnąc od świateł w 4K. Jest jeszcze oczywiście trochę szajsu z TVNu, ale to nie dla mnie.

Z rzeczy totalnie żenujących: jest remake, a nie ma oryginalnego Ben Hura, jednego z najsłynniejszych klasyków Warnera.

Szaman has reacted to this post.
Szaman

Sami Swoi: Początek od dzisiaj na Max. Chyba ich jedyny mocny strzał.

Czyli teraz przeglądając ofertę Max trzeba będzie przepychać się przez tonę idiotycznych programów? Przecież to najgorsza zmiana w historii zmian. Z serwisu który miał jakieś ambicje, mieszał filmy europejskie, festiwalowe, stare hamburgery z Cinemaxa, z najnowszymi superprodukcjami powstaje jakiś kompletny śmietnik dla włączających telewizor do sprzątania. Jakąś muzyczną sobie włączcie 🙂

https://upflix.pl/hbomax/?sort=ostatnio-dodane

Kevin Spacey u Piersa Morgana:

Dobry ten wywiad. Spacey odniósł się w nim min. do dokumentu Spacey Unmasked w którym kolejne osoby oskarżyły go o niestosowane zachowanie i pokazał np. przyjacielskiego maila od jednej z ofiar, którego dostał już po tym jak miało dojść do rzekomego molestowania.

Mam już dość tego zidiocenia....

Mierzwiak

Na listę najgorętszych animowanych mamusiek pewnie nie ma co liczyć? Na pewno redakcja przeszła odpowiednie szkolenia i wie, że uprzedmiotowienie kobiet to zuo.

PreviousPage 175 of 183Next