Ósmą część Szybkich i wściekłych w weekend otwarcia obejrzało 350 tys. widzów (aż 470 tys. łącznie z seansami przedpremierowymi). Wydawać więc się mogło, że Hobbs & Shaw, który jest spin-offem tej serii, powinien zdecydowanie zwyciężyć w ten weekend. Latem nie da się jednak powtórzyć takiego wyniku (tamten film miał premierę w kwietniu) – publiczność wybiera chętniej seanse w dni powszednie. Prognozujemy wynik w okolicach 200 tys. widzów, ale za to widownia w dni powszednie powinna wynieść ponad 200 tys., czyli więcej niż w przypadku „ósemki”, która zgromadziła tylko 150 tys. widzów.

Króla Lwa umieściliśmy na miejscu drugim, ale różnica może być minimalna. Możliwe też, że uda mu się jednak utrzymać pierwsze miejsce. Spadek w stosunku do poprzedniego tygodnia powinien wynieść ok. 20-30%.

Druga z nowości to rosyjska animacja Wilk w owczej skórze 2. Część pierwsza nie zawojowała polskich kin – zebrała prawie 28 tys. widzów w weekend otwarcia, a łącznie 122 tys. Natomiast wyświetlana ona była w bardzo dobrym okresie dla animacji, na przełomie listopada i grudnia. Wydaje się, że druga część może mieć otwarcie o połowę mniejsze.

Prawdopodobnie do pierwszej dziesiątki wejdzie również trzecia nowość, biografia słynnego śpiewaka operowego Pavarotti. Przeszkodą może okazać się ograniczona dystrybucja – około 85 kopii.

Ogółem kina powinny sprzedać niewiele ponad pół miliona biletów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.