Spin-off serii Fast & Furious zarobił podczas czwartkowych pokazów przedpremierowych $5,8 mln.

Dokładnie taką samą kwotą przed tygodniem mogło pochwalić się Once Upon a Time in Hollywood. Przedpremierowe seanse filmu Tarantino rozpoczęły się jednak o 16:00, tymczasem Hobbs & Shaw był pokazywany od 19:00, dlatego też tym można spodziewać się zapewne lepszego wyniku otwarcia niż przed tygodniem ($41,1 mln). Choć nie tylko dlatego.

Jeszcze całkiem niedawno prognozy dla Hobbs & Shaw były dużo bardziej optymistyczne. Box Office Pro wskazywało przez długi czas na otwarcie w okolicach $90 mln. Nic dziwnego – zwiastuny generowały dużo wyświetleń i szumu w sieci, a pomysł na spin-off tracącej na popularności serii poświęcony postaciom granym przez Dwayne’a Johnsona i Jasona Stathama wydawał się potrzebnym tej marce powiewem świeżości. Poza tym dokładnie rok temu jedną z twarzy The Meg, które okazało się niespodziewanie dużym przebojem ($145,4 mln w Ameryce i $530,2 mln na całym świecie), był właśnie Staham.

Niestety w ostatnich dniach przedsprzedaż biletów nie była w stanie dorównać poprzeczce wysoko postawionej przez tracking. Również analitycy rynku obniżyli swoje prognozy (do ok. $65 mln), a wynik z pokazów przedpremierowych potwierdza, że jest coś na rzeczy. Choć Hollywood ma do zaoferowania trzeci tydzień tylko jedną dużą premierę, to brak konkurencji nie spowoduje w tym przypadku przebicia oczekiwań. Wręcz przeciwnie – Hobbs & Shaw może mieć problem, żeby sprostać tym, które postawiło studio Universal (podobno $60 mln). Sytuację powinny rozjaśnić pierwsze szacunki na temat piątkowego wyniku, które pojawią się dzisiaj w nocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.