Weekendowe Top 10 światowego box office’u zdominowane jest przez chińskie i koreańskie produkcje, choć na czele kolejny raz znalazł się hollywoodzki It: Chapter Two.

Ekranizacja powieści Stephena Kinga zarobiła w trakcie weekendu $47 mln i ma już na koncie $169,5 mln ($323 mln wraz z Ameryką). Obraz wystartował w ten weekend m.in. we Francji gdzie zarobił $4,7 mln. Najlepsze rynki to dej pory to: UK – $16,5 mln, Meksyk – $16,1 mln, Niemcy – $12,8 mln. Pierwszego listopada film trafi do Japonii. Podobnie jak na rodzimym rynku tak i poza, „dwójka” nie zbliży się do wyniku poprzedniej części ($372 mln).

Pięć kolejnych miejsc w zestawieniu okupują azjatyckie produkcje, z których najlepiej wypadła Jade Dynasty I, która zarobiła w trakcie weekendu $39,2 mln.

Kinowy „odcinek” serialu Downton Abbey pojawił się w 17 krajach, gdzie od premiery zarobił $11,7 mln. Jak można było się spodziewać, obraz był najpopularniejszy w UK, gdzie widzowie wydali na niego $6,3 mln. Drugim najlepszym rynkiem była Australia z przychodami na poziomie $2,2 mln. Za tydzień obraz trafi do kin m.in. w Niemczech.

Dziesiątkę zamyka Once Upon a Time in Hollywood. Film jest o krok od przekroczenia granicy $200 mln z zagranicznych rynków (pokona tym samym wynik Inglourious Basterds), a już teraz stał się drugim najbardziej przychodowym filmem Quentina Tarantino jeśli chodzi o globalne wpływy ($329 mln vs. $321 mln jakie zarobił Inglorious Basterds). Do pierwszego Django Unchained brakuje w tej chwili $100 mln. Na premierę czekają jeszcze widzowie w Korei i Włoszech.


Źródło: ComScore.com, BoxOfficeMojo.com, Deadline.com, english.entgroup.cn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.