Po trzech tygodniach królowania w polskim kinach,  Avengers: Koniec gry znajdzie w ten weekend wreszcie pogromcę. Zapowiada się bowiem na bardzo mocne otwarcie trzeciej części Johna Wicka. Może wynik jaki prognozujemy – 85 tys. widzów, nie wydaje się niczym wielkim, ale amerykańskie filmy akcji (te bez superbohaterów) nie są w Polsce w ostatnim czasie szczególnie popularne. Będzie to lepsze otwarcie niż miały m.in. Bodyguard Zawodowiec  – 77 814 czy Kingsman: Złoty krąg – 55 658.

Będzie to oczywiście także lepszy wynik od tych, które odnotowały dwa poprzednie filmy z tej serii – część drugą zobaczyło w premierowy weekend 50 700 widzów, a „jedynkę” 27 100. Dodatkowo tamte filmy miały teoretycznie lepszy czas premiery – pierwsza w grudniu, a „dwójka” w lutym (dokładnie w Walentynki, gdzie musiała zmierzyć się z Greyem).

Prawdopodobniej w pierwszej dziesiątce znajdzie się jeszcze tylko jedna nowość, Let’s Dance, która może zgromadzić ok. 14 tys. widzów. Filmy „taneczne” były kiedyś bardzo popularne w polskich kinach. Druga część Step up w roku 2008 miała aż pół miliona widzów, ale ostatni film z tej serii w 2014 r. już tylko niewiele ponad 100 tys. przy otwarciu 26 tys. widzów.

Dwie pozostałe nowości, Tolkien i Podwójne życie, raczej nie przekroczą pułapu 10 tys. widzów. Wynika to po części z ograniczonej dystrybucji , np. Tolkien ma stosunkowo niewielką liczbę kopii (ok. 60-70).

Spadek Avengers: Koniec gry może wynieść w ten weekend nawet 60%, co może ostatecznie przekreślić jego szanse na przekroczenie pułapu 2 mln widzów.

Letnia pogoda, a dodatkowo konkurencja dla kin w postaci Nocy Muzeów powinny spowodować również poważne spadki widowni na pozostałych filmach. Widownia najpopularniejszej nowości sprzed tygodnia, Krainy cudów zmniejszy się  prawdopodobnie o ponad 50%.

Na kolejnych pięciu miejscach powinny znaleźć się blisko siebie kolejne tytuły, które startowały w poprzedni weekend. Największy spadek zanotuje Topielisko, ponieważ nie będzie miało już wsparcia w postaci maratonów.

Ogólna liczba widzów w kinach powinna wynieść trochę ponad 300 tys. i będzie niższa niż rok temu. Wtedy startował Deadpool 2 z ponad 200-tysięczną widownią.

One Comment on “„John Wick 3” z mocnym otwarciem na pozycji lidera. Prognoza weekendowa.”

  1. Zagraniczne media podają spadek -48% (przychody pewnie) dla Avengers: Endgame w Polsce 😉 czyli 2 mln nadal możliwe ale poczekajmy na wyniki dokładniejsze 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.