John Wick 4 – podobnie jak w Ameryce i na innych rynkach – osiągnął pierwsze miejsce weekendowego zestawienia box office w Polsce. Podczas premierowego weekendu tyuł ten wybrało niemalże 150 tys. widzów. To zdecydowanie lepsze otwarcie niż w przypadku trzech wcześniejszych części.

Wraz z pokazami przedpremierowymi na koncie Johna Wicka 4 po pierwszym weekendzie znajdowao się 157 856 widzów. Trzydniowe otwarcie czwartej części przygód Johna Wicka było niemalże tak dobre jak zsumowane wyniki otwarć trzech porzedników:

  • John Wick (2014) – 27 170 widzów
  • John Wick 2 (2017) – 50 700 widzów
  • John Wick 3 (2019) – 82 234 widzów

Należy jednak zwrócić uwagę na to, że obecnie w polskich kinach jest dość dużo miejsca i brakuje mocnej konkurencji. Przypuszczalnie także to miało wpływ na liczbę kopii, na których była wyświetlana nowość z Keanu Reevesem. Poza tym dystrybutorzy zwalniają nieco tempo w związku ze zbliżąjącą się Wielkanocą, która jest najsłabszym okresem w ciągu roku w polskim box office. Oprócz Johna Wicka 4 drugą dużą premierą był polski kryminał Święty, który zdołał przyciągnąć zaledwie nieco ponad 7 tys. widzów. Jeszcze słabiej spisały się inne dwa, choć dużo wężej dystrybuowane tytuły: Sundown5 423 widzów oraz Miłość po angielsku z Piotrem Adamczykiem – 2 057 widzów.

Pierwsza dziesiątka – zarówno ta oficjalna, jak i nasza alternatywna – w dużym stopniu wypełniona jest starszymu tytułami. Znajdziemy tam m.in. granego od siedmiu tygodni Asteriksa i Obeliksa: Imperium Słońca, który przekroczył pułap 700 tys. widzów i jest teraz najpopularniejszym filmem w serii. Także Kot w butach: Ostatnie życzenie okupuje nadal miejsce w TOP10, mimo że jest grany już od niemalże trzech miesięcy. Jego ogólna widownia mogła już przekroczyć pułap 2,3 mln widzów. Oba wspomniane filmy to dwie najpopularniejsze w tej chwili premiery 2023 roku:

Podane wyniki filmów UIP to nasze szacunki

Z innych ciekawostek:

  • Krzyk VI posiadał na swoim koncie po minionym weekendzie na ponad 176 tys. widzów, co jest wynikiem lepszym od rezultatu końcowego poprzednika (155 tys.).
  • Szkoła magicznych zwierząt zgromadziła podczas drugeigo weekendu wyświetlania 12 063 widzów (+11%), co pozwoliło temu filmowi wskoczyć do TOP10 weekendu.
  • Filip to piąta tegoroczna polska premiera, która zgromadziła ponad 200 tys. widzów

Źródło: boxoffice.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.