Patrząc na oficjalną pierwszą dziesiątkę najpopularniejszych filmów poprzedniego weekendu w polskich kinach można odnieść wrażenie, że frekwencja po zwyczajowo słabej Wielkanocy wzrosła nieznacznie. Numerem jeden z widownią na poziomie nieco ponad 30 tys. pozostał John Wick 4. Czego nie widać tam, to dwa faktycznie najchętniej oglądane tytuły poprzedniego weekendu: Dungeons & Dragons: Złodziejski honor oraz Egzorcysta papieża.

Dystrybutorem dwóch najchętniej oglądanych filmów minionego weekendu jest UIP, w związku z czym nie są one widoczne w w oficjalnych statystykach. Co ciekawe, UIP wprowadziło do kina tym razem aż trzy nowości. Oprócz ekranizacji gry oraz horroru na ekranach pojawił się Renfield, który zgromadził ok. 13 tys. widzów. A naszym alternatywnym TOP10 znalazł się jeszcze także czwarty film tego dystrybutora: Kot w butach: Ostatnie życzenie (ok. 8 tys. widzów podczas piętnastego weekendu!). Tylko te cztery tytuły mogły odpowiadać w poprzedni weekend za prawie połowę wszystkich sprzedanych biletów (ok. 350 tys.). Numerem jeden było przypuszczalnie Dungeons & Dragons: Złodziejski honor, który od piątku do niedzieli mógł zgromadzić ok. 70 tys. widzów, a wraz z pokazami przedpremierowymi już blisko 100 tys.. Tylko nieco słabiej spisał Egzorcysta papieża, którego w sam weekend mogło zobaczyć ok. 60 tys. widzów. W związku z tym, że jego premiera odbyła się w środę 12 kwietnia, po pierwszym weekendzie na jego koncie znajdowało się ok. 75 tys. widzów.

W pierwszej dziesiątce aż połowę miejsc zajmują nowości. Jedną z nich jest polska komedia romantyczna Skołowani, którą na 263 kopiach zobaczyło 25 664 widzów, a wraz z pokazami przedpremierowymi nieco ponad 30 tys.. Taki wynik wystarczył do zajęcia jedenastego miejsca na liście najlepszych tegorocznych otwarć polskich filmów:

Nowością był także włosko-francuski dramat Bezmiar z Penelope Cruz w roli głównej, na którego wybrało się 16 560 widzów, jednak wraz z pokazami przedpremierowymi na jego koncie po premierowym weekendzie znajdowało się już prawie 30 tys. widzów. Z kolei w oficjalnym TOP10 na dziewiątym miejscu wylądowała nowość z Australii, Blueback. Fim ten zgromadził 5 618 widzow na 127 kopiach.

Większość starszych filmów spisała się lepiej niż przed tygodniem, ale jednak mimo wszystko dostrzegalne jest lekkie spowolnienie związane z poprawą pogody. A to dopiero początek wiosny. Mimo wszystko wygląda jednak na to, że John Wick 4 przekroczy ostatecznie pułap 500 tys. widzów, Wróżka Zębuszka dobije do 400 tys., a Air ma szansę na ponad 100 tys. (choć dużo będzie zależało od spadku w ten weekend).

Źródło: Dane na podstawie boxoffice.pl via SFP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.