Po czterech weekendach na szczycie polskiego box office’u Naprzód musiało uznać wyższość nowości Czworo dzieci i COŚ.

Dystrybuowana przez Best Film na 175 kopiach brytyjska produkcja zgromadziła przed ekranami 4 674 widzów. To najlepszy weekendowy wynik odnotowany przez jakikolwiek film wyświetlany po przerwie w działalności kin spowodowanej pandemią koronawirusa. W normalnych warunkach osiągniętą przez ten familijny film średnią widzów na kopię – niespełna 27 osób – należałoby uznać za fatalną. Mimo to podany wynik pozwala na zajęcie pierwszego miejsca w zestawieniu, choć nie wiadomo, jak spisują się tytuły dystrybuowane przez UIP (SONIC. Szybki jak błyskawica czy Niewidzialny człowiek), które nadal nie publikuje danych na temat ich frekwencji. Być może to właśnie któryś z nich jest „prawdziwym zwycięzcą”.

Na drugim miejscu znalazł się lider poprzednich czterech weekendowych zestawień, Naprzód. Film studia Pixar odnotował ponad 110% wzrost względem poprzedniego weekendu, gromadząc 4 225 widzów. Duża w tym zapewne zasługa ponownego otwarcia kin sieci Helios. W sumie po sześciu weekendach wyświetlania na koncie animacji znajduje się 145 tys. widzów. To zdecydowanie jeden ze słabszych wyników pośród pixarowskich produkcji osiągniętych w naszym kraju. Niestety Naprzód trafiło do kin w najmniej sprzyjającym czasie i stało się jedną z największych box office’owych ofiar pandemii (o ile nie największą), także w Polsce.

Nowościami w pierwszej dziesiątce są także romans Coś się kończy, coś zaczyna z Shailene Woodley, Jamie Dornanem oraz Sebastianem Stanem, oraz Zdrajca. Ten pierwszy zgromadził 2 218 widzów na 119 kopiach, co pozwoliło mu zająć trzecie miejsce. Z kolei dystrybuowaną przez Gutek Film nowość obejrzało 1 286 osób przy 78 kopiach (miejsce szóste). Do pierwszej dziesiątki wróciło także kilka starszych tytułów, które odnotowały spore wzrosty względem poprzedniego weekendu: Sala Samobójców. Hejter (1 887 / 210 876 widzów), Gang zwierzaków (488 / 331 136 widzów) i Swingersi (445 / 344 954 widzów). Wzrost (42%) odnotowała także jedna z nowości poprzedniego weekendu, Tylko sprawiedliwość (1 450 / 4 437 widzów). Tymczasem skierowane raczej do tych bardziej religijnych widzów produkcje – Najświętsze serce oraz Wierzę w ciebie – odnotowały spadki, i to mimo ponownego otwarcia całkiem sporej ilości kin w miniony piątek.

Pełne dane znajdziecie na stronie Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.