Tego chyba mało kto się spodziewał. Nie chodzi nawet o to, że After zwycięży w ten weekend, ale jaki osiągnie wynik. Spodziewam się bowiem, że obejrzy go ok. 150 tys. widzów.

Wielu z was pewnie nie za bardzo nawet kojarzy ten tytuł lub zastanawia się nad jego fenomenem. Jest to niezależna produkcja, ale nakręcona na podstawie książki ukazującej się wcześniej w serwisie Wattpad jako tzw. „fanfik”. Tam uzyskała ponad miliard odsłon. Postać głównego bohatera była wzorowana na Harrym Stylesie, wokaliście bardzo popularnego boysbandu One Direction. Film ma więc ściśle określoną, a jednocześnie oddaną (żeby nie powiedzieć napaloną) publiczność – są to w większości dziewczyny w wieku licealnym czy nawet gimnazjalnym. Dodatkowo w osiągnięciu dobrego wyniku pomaga w ten weekend brzydka pogoda. Pojawiają się informacje, że After uzyska bardzo dobry wynik w Argentynie, Portugalii, Włoszech oraz Niemczech, gdzie prognozowane jest na ten moment ok. 375 tys. widzów na otwarcie. Mniejsze zainteresowanie filmem jest w Ameryce, gdzie w premierowy weekend ma uzyskać niecałe $8 mln przychodu.

Druga z nowości Hellboy powinna osiągnąć ok. 30 tys. widzów. Jeśli chodzi o poprzednie ekranizacje komiksów z tym bohaterem, które reżyserował Guillermo del Toro, to pierwszy z nich zgromadził w 2004 roku 26 tys. widzów, a Złota Armia w 2008 r. – 68 tys.

Widownia starszych filmów tym razem powinna zachować się odwrotnie niż tydzień temu. Ze względu na brzydką pogodę najbardziej zyskają animacje i filmy przeznaczone dla młodszych widzów – dla Manu. Bądź sobą prognozuję nawet wzrost względem premierowego weekendu. Najwięcej straci natomiast  Kurier, głównie z powodu braku grupowych seansów dla szkół w piątek ze względu na strajk.

Ogólna liczba widzów w kinach powinna mocno wzrosnąć i przekroczyć 500 tys.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.