Podczas panelu Walt Disney Studios podano nie tylko nowe informacje na temat produkcji Lucasfilm, Marvela, Pixara, a także animacji oraz produkcji live-action Disneya, ale pokazano również najnowsze materiały promocyjne oraz fragmenty samych filmów.

Na pierwszy ogień poszło Star Wars: The Rise of Skywalker. Oprócz nowego plakatu zaprezentowany został także klip zza kulis, który ma trafić do sieci w poniedziałek.

Następnie ogłoszono, że Black Panther 2 trafi do kin 6 maja 2022 roku. Wygląda więc na to, że na film w reżyserii Ryana Cooglera nie tylko rozpocznie sezon letni w amerykańskich kinach, ale także da początek piątej fazie MCU. Pierwsza część zarobiła na całym świecie ponad $1,3 mld, z czego aż $700 mln w północnoamerykańskich kinach.

W ramach pokazu Marvela na scenie pojawiła się także obsada The Eternals. A do niej dołączyli w ostatnim czasie Barry Keoghan, Gemma Chan oraz Kit Harrington. Podczas panelu zaprezentowano kostiumy wszystkich głównych bohaterów filmu.

Na zakończenie części dotyczącej filmów MCU zaprezentowano fragment z Black Widow przedstawiający m.in. walkę Natashy z Yeleną, graną przez Florence Pough. Materiał nie trafi zapewne do sieci w najbliższym czasie, więc pozostaje nam czekać na pierwszy teaser (prawdopodobnie okolice listopada/grudnia).

Po Marvelu przyszedł czas na filmy live-action Disneya. Pokaz rozpoczął się od Jungle Cruise, czyli przygodowej produkcji z Dwaynem Johnsonem oraz Emily Blunt, która bazuje na jednej z atrakcji w Disneylandzie (podobnie jak Piraci z Karaibów). Pierwsze fragmenty wskazują na film w klimacie Indiany Jonesa, choć z jeszcze większą dawką komedii i elementów fantastycznych.

Elementy fantastyczne będzie zawierała także Maleficent: Mistress of Evil. Kontynuacja przeboju sprzed 5 lat trafi do kin w październiku. Przedwczoraj na Box Office Pro pojawiła się pierwsza długoterminowa prognoza dotycząca wyniku w amerykańskich kinach. Wskazuje ona na $110 mln w rozrachunku końcowym, co oznaczałoby spory – choć chyba raczej spodziewany – spadek względem poprzednika. Podczas D23 Angelina Jolie i Michelle Pfeiffer zaprezentowały nowe fragmenty.

Nadchodzące w najbliższych dwóch latach filmy Disneya na grafice stworzonej przez Rotten Tomatoes.

Nowe fragmenty swojego filmu przedstawiła także Niki Caro, reżyserka Mulan. Podczas pokazu na scenie nie pojawiła się gwiazda produkcji, Crystal Liu, której wpis w chińskich mediach społecznościowych popierający działania policji w Hong-Kongu wywołał kilka dni temu w sieci spore kontrowersje. Disney nie odniósł się do tej pory do zaistniałej sytuacji, choć brak Liu na D23 mówi wiele.

Na zakończenie panelu filmów live-action przedstawiono pierwsze oficjalne zdjęcie z Cruelli, swego rodzaju prequelu do 101 Dalmatyńczyków. Obok Emmy Stone w tytułowej roli w filmie wystąpi także, m.in. Emma Thompson. Jego akcja osadzona jest w latach 70. zeszłego stulecia. Zdjęcia trwają obecnie w Londynie.

Kolejnym punktem programu był pokaz Pixara. Pete Docter, który w studiu animacji przejął stery po zwolnieniu Johna Lassetera, zaprezentował pierwsze materiały do Soul, jednego z dwóch oryginalnych animowanych produkcji Pixara, których premiera jest zaplanowana na przyszły rok. Film ten zgłębi  temat dusz oraz miejsca ich pochodzenia. Głównym bohaterem jest Joe Gardner, nauczyciel muzyki, któremu swojego głosu użyczy Jamie Foxx. W obsadzie głosowej znajdzie się także Tina Fey jako 22 – dusza, która nie chce trafić na Ziemię.

Inną przyszłoroczną nowością Pixara jest Onward. Opowiada ona historię dwóch braci elfów, którzy spróbują przywrócić do życia na jeden dzień swojego zmarłego ojca. Magiczne zaklęcie, którego użyją nie zadziała jednak tak, jak się tego spodziewali. W oryginalne swojego głosu głównym postaciom użyczać będą Chris Pratt oraz Tom Holland. Obaj panowie pojawili się na scenie podczas pokazu Onward. Małym zaskoczeniem była obecność Toma, którego Spider-Man – przynajmniej na ten moment – przestał być częścią MCU. Aktor podziękował za wsparcie w ostatnim „szalonym tygodniu” słowami „I love you 3000”.

Cały panel Walt Disney Studios został zwieńczony pokazem nadchodzących animacji Disneya. Całkowitą nowością okazała się zapowiedź filmu animowanego Raya and the Last Dragon, który ma trafić do kin w listopadzie 2020 roku. Zaprezentowano logo i ruchomą grafikę koncepcyjną, oraz ogłoszono, że Raya przemówi głosem Cassie Steele, natomiast Sisu – tytułowy ostatni smok –  otrzyma głos Awkwafiny.

Na sam koniec zaprezentowano nowe fragmenty z Frozen 2, natomiast w sieci pojawił się nowy plakat filmu. Obsadę głosową drugiej części wzbogacą Evan Rachel Wood jako matka Elzy i Anny oraz Sterling K. Brown jako porucznik Mattias.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.