Tym razem weekendowa prognoza w telegraficznym skrócie.

Kolejny raz pogoda wpłynie na frekwencję w kinach. Prognozuję, że znów zanotowany zostanie najniższy tegoroczny wynik – ok. 330 tys. widzów. Ładna pogoda uderzy najbardziej w filmy dla najmłodszych widzów, którzy po zimie wolą w dużej części spędzić czas na świeżym powietrzu.

Wygląda na to, że Shazam zajmie pierwsze miejsce, ale jego wynik będzie znacznie odbiegał od tych, które ostatnio osiągały filmy o superbohaterach – mimo bardzo dobrych recenzji. Natomiast średni wiek widzów tej produkcji będzie chyba wyższy.

Słoneczna pogoda odbije się zapewne na Dumbo. Jego widownia spadnie do około 50 tys.

Premierowy horror Impostor prawdopodobnie znajdzie się na trzecim miejscu, w głównej mierze dzięki maratonom, z których uzyskać może nawet ok. 1/3 liczby widzów z całego weekendu otwarcia.

Animacja Manu. Bądź sobą powinna osiągnąć wynik na poziomie ok. 20 tys. widzów. Rok temu debiutujący film animowany Luis i obcy zebrał 22,2 tys. widzów.

Green Book powinien utrzymać swoje 10. miejsce sprzed tygodnia, ponieważ większe spadk odnotują raczej wyprzedzające go w poprzedni weekend Corgi, psiak królowej oraz Jak wytresować smoka 3. Zdobywca Oscara za najlepszy film roku wyprzedzi również Przemytnika, który w tamtym tygodniu miał tylko o 700 widzów więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.