Hollywood kolejny raz próbuje podbić kina adaptacją gry komputerowej/konsolowej. Tym razem padło na przygody sympatycznego, niebieskiego jeża ze stajni Sega. Czy będzie z tego (umiarkowany) hit na miarę Detective Pikachu?

Sonic wystartował w 40 krajach, z których łączne wpływy wyniosły $43 mln. Jest to wynik nieco lepszy od osiągniętego na starcie przez Pokemon Detective Pikachu. Najlepsze wyniki padły w: Meksyku – $6,7 mln, UK – $6,2 mln, Francji – $4,3 mln, Niemczech – $3,3 mln i Brazylii – $3 mln. Mając na uwadze wspomniane porównanie z Pikachu moglibyśmy założyć, że Sonic idzie na podobny końcowy wynik ($288 mln ze świata, $433 mln wraz z Ameryką) ale … trwająca epidemia koronawirusa sprawia, że pod znakiem zapytania stoi premiera w Chinach, gdzie rywal zarobił $93 mln, a i same wyniki w azjatyckich krajach będą z pewnością niższe.

Na drugie miejsce spadła największa premiera poprzedniego weekendu – Birds of Prey. W drugi weekend obraz zanotował 46% spadek wpływów zarabiając $23 mln. Łączne przychody wynoszą $83,6 mln ($142,9 mln wraz z Ameryką), a najlepsze rynki to: Meksyk – $7,9 mln, UK – $7,6 mln, Rosja – $6,1 mln, Australia i Francja po $5 mln. W marcu obraz trafi do ostatniego już kraju w swoim rozkładzie – Japonii. Trzeba przyznać, że wyniki filmu z Harley Quinn są słabe, szczególnie patrząc na poprzednią ekranizację ze stajni WB/DC, czyli rekordowego Jokera.

Zaciętą walkę o trzecie miejsce stoczyły filmy uznane (w zależności od elektorów) za najlepsze filmy 2019 roku. Zwycięsko wyszedł z niej obraz 1917, który o $800 tysięcy pokonał największego zwycięzcę oscarowej nocy – Parasite. Widowisko Sama Mendesa zarobiło w trakcie weekendu $13,6 mln, a łącznie na koncie produkcji jest już $178 mln ($322 mln wraz z Ameryką). $2,1 mln z tej kwoty pochodzi z premierowego weekendu w Japonii. Najwięcej na film wydali oczywiście widzowie w UK – $51,5 mln, a dalej z Francji – $14,1 mln, Australii – $14,2 mln, Hiszpanii – $9,6 mln, Holandii – $8,9 mln.

Zgodnie z oczekiwaniami znaczny wzrost wpływów zanotował najlepszy film 2019 roku, wspomniany Parasite. Koreańska produkcja zarobiła w weekend $12,8 mln, dzięki czemu łączne wpływy wynoszą już $161 mln ($204,3 mln wraz z Ameryką). Oczywiście największa część wpływów – $73 mln – pochodzi z Korei Płd. Poza nią i Ameryką Północną najlepsze rynki to: Japonia – $15 mln, Francja – $13 mln i Meksyk – $5 mln.


Źródło: ComScore.com, Deadline.com, BoxOfficeMojo.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.