Avengers: Endgame zarobiło podczas wieczornych pokazów czwartkowych w Ameryce aż $60 mln. To nowy rekord. Wcześniejsze szacunki mówiły o $43 mln.

Do tej pory najlepszym wynikiem z pokazów przedpremierowych mogło pochwalić się Star Wars: The Force Awakens. W grudniu 2015 Epizod VII zarobił $57 mln, a podczas całego pierwszego weekendu $248 mln. Najnowszy film MCU nie powinien być aż takim frontloaderem, jeżeli chodzi o stosunek przychodów z pokazów przedpremierowych do przychodów z całego premierowego weekendu. Co więcej, rekordowy wynik z seansów czwartkowych, które rozpoczęły się wczoraj o 18:00, potwierdza niespotykane dotąd zainteresowanie filmem i jest być może faktycznie pierwszym krokiem do przekroczenia pułapu $300 mln do końca weekendu.

Rok temu Avengers: Infinity War zarobiło w czwartkowy wieczór $39 mln, a po pierwszym weekendzie na koncie filmu znajdowało się $257,7 mln. Jeżeli Endgame , które na ten moment sprzedaje się o 54% lepiej od Infinity War, miałoby podążyć śladami poprzednika, to mogłoby liczyć nawet na $396 mln z pierwszego weekendu. Tak się jednak nie stanie, choć – tak jak pisałem wyżej – może wystarczyć, żeby dobić do trzech baniek.

Dla przypomnienia podajemy nasze prognozy wyników Avengers: Endgame. Jeżeli chodzi o pokazy przedpremierowe, to faktyczny wynik okazał się wyższy o $10 mln (czyli 20%) od prognozowanego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.