Od wczoraj (godz. 6:00 rano czasu pacyficznego) amerykańscy widzowie mogą nabyć bilety na następny gwarantowany przebój Disneya.

Jak donosi Deadline Hollywood, The Lion King  zaliczył drugi najlepszy w tym roku pierwszy dzień przedsprzedaży biletów na Fandango. Większą popularnością pod tym względem cieszyło się tylko Avengers: Endgame. Natomiast pośród wszystkich filmów Disneya – nie licząc tych z uniwersum Star Wars i MCU – popyt na bilety pierwszego dnia przedsprzedaży nigdy nie był tak duży. The Lion King pokonał dotychczasowego rekordzistę, Beauty and the Beast, czyli inną wersję live-action popularnej animacji, która w marcu 2017 roku wystartowała w amerykańskich kinach z poziomu $174,8 mln.

Jeżeli chodzi o Atom Tickets, to pierwsza doba przedsprzedaży jest rekordowa dla filmu familijnego. Co więcej, na The Lion King sprzedano tam cztery razy więcej biletów niż w tym samym czasie na Aladyna. Poza tym udało się wyprzedzić także takie przeboje ostatnich lat jak Black Panther czy Captain Marvel.

Tymczasem od jakiegoś czasu Box Office Pro prognozuje, że The Lion King zarobi podczas swojego premierowego weekendu w amerykańskich kinach około $200 mln. Natomiast w rozrachunku końcowym miałby on po takim otwarciu dobić do kwoty $650 mln przychodów.

The Lion King trafi do kin 19 lipca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.