W amerykańskich i światowych kinach nadal wieje nudą…

Za oceanem numerem jeden po razy czwarty jest Tenet. Film Christophera Nolana zaliczył niewielki spadek (26%), ale jego przychody nie są imponujące. Po $3,4 mln zarobionych tym razem (ok. 2850 kin) na jego koncie znajduje się $41,2 mln. Drugie miejsce zajmuje The New Mutants ($1,1 mln / $19,4 mln), a trzecie Unhinged ($1 mln / $17,1 mln). Nowościami były film koncertowy Break The Silence ($980 tys. w 515 kinach / miejsce 4.), Shortcut ($305 tys. w 725 kinach), Akira ($270 tys. w 445 kinach), The Last Shift ($235 tys. w 871 kinach) oraz Kajillionaire ($215 tys. w 529 kinach). Większość tych filmów nigdy nie byłaby wyświetlana tak szeroko, jednak brak dużych produkcji z Hollywood sprawia, że na ekranach jest obecnie sporo miejsca, nawet biorąc pod uwagę to, że w tej chwili funkcjonuje tylko 75% rynku kinowego w Ameryce. W kolejnych tygodniach nie zmieni się to znacząco, choć na otwarcie czekają nadal kina w Los Angeles, San Francisco (z każdym tygodniem coraz więcej kin w Kalifornii zaczyna znów funkcjonować) oraz Nowym Jorku.

Jeżeli chodzi o rynek zewnętrzny, to tym razem numerem jeden jest Leap. Film o reprezentacji Chin w piłce siatkowej kobiet wystartował w Państwie Środka na pierwszej pozycji zarabiając $24,7 mln. W kolejnych tygodniach tamtejsze kina, i tym samym box office na rynku zewnętrznym, także powinny zostać zdominowane przez chińskie filmy. W innych częściach świata najlepiej sprzedaje się jednak nadal Tenet. Tym razem jego przychody wyniosły $15,8 mln, co daje $242 mln poza Ameryką i $283,2 mln na całym świecie. Niewielkie spadki, a nawet wzrosty na niektórych rynkach, pomagają wypracować bardzo długie nogi, które ostatecznie pozwolą filmowi Nolana przebić pułap $300 mln. Obecnie nieco ponad 11% światowych przychodów tej produkcji wygenerowały seanse w IMAXach ($27 mln).

Innymi filmami, które są w tej chwili pokazywane w światowych kinach to Greenland ($3,7 mln w ten weekend / $17,7 mln w sumie), After2  ($3,25 mln / $34,5 mln) i Mulan ($3,3 mln / $64,4 mln, w tym $40 mln w Chinach). Ten ostatni zaliczył podczas tego weekendu w polskich kinach podobno 19-procentowy spadek, co oznaczałoby ok. 40 tys. widzów. Tymczasem w naszej prognozie z dzisiaj szacowaliśmy trzeci weekend filmu Disneya na poziomie sprzed tygodnia, czyli ok. 50 tys.

Więcej informacji Box Office Ameryka

Więcej informacji Box Office Świat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.