Top Gun: Maverick jest obecnie najlepiej sprzedającym się filmem w polskich kinach. Na drugiej pozycji znajduje się animacja Pan Wilk i spółka. W czołówce jest także nadal Sonic 2. Szybki jak błyskawica. Próżno jednak szukać tych filmów w weekendowym zestawieniu. Na tytuły z oficjalnego TOP10 sprzedano niespełna 100 tys. biletów (poziom weekendu wielkanocnego). Po doliczeniu widzów na trzech najpopularniejszych obecnie filmach UIP frekwencja wzrosłaby ponad trzyipółkrotnie.

Frekwencję na filmach dystrybutora UIP można oszacować na podstawie informacji na temat przychodów, które można znaleźć na Box Office Mojo oraz The Numbers. W przypadku obu nowości poprzedniego weekendu mowa jest o podobnym, niewielkim spadku rzędu nieco ponad 31%. Top Gun: Maverick zarobił $822 tys., co może oznaczać widownię na poziomie ok. 170 tys. Po pierwszych dziesięciu dniach film posiada na swoim koncie $2,8 mln. To z kolei powinno dać ok. 550 tys. sprzedanych biletów. Tym samym film z Tomem Cruisem pokazuje, że ma szansę na przekroczenie pułapu miliona widzów.

Niedługo do tej granicy doczłapie Doktor Strange w multiwersum obłędu, który już po raz piąty jest liderem oficjalnego zestawienia. Tym razem film Marvela zgromadził 33,6 tys. widzów (-35%), co daje mu w sumie 939 152 sprzedanych biletów. Jak tytuł ten spisuje się na tle Batmana oraz Diuny?

Okazuje się, że drugi Doktor Strange zdołał w miniony tygodniu zwiększyć swoją przewagę nad dwoma wcześniej wspomnianymi filmami. Było to możliwe dzięki Dniu Dziecka, który miał bardzo pozytywny wpływ na frekwencję w kinach w środku tygodnia, szczególnie na filmach skierowanych do tych najmłodszych widzów. Detektywa Bruno, który w weekendowym zestawieniu znalazł się na trzeciej pozycji z widownią na poziomie 12 327, od poniedziałku do czwartku zobaczyło aż 57 740 osób. Po drugim weekendzie na koncie tego polskiego filmu familijnego znajduje się aż 88 509 sprzedanych biletów mimo startu z poziomu nieco ponad 18 tys.

Dużym zainteresowaniem w okolicach 1 czerwca cieszyła się także animacja Dogtanian. Psi Muszkieterier (29 752 widzów w środku tygodnia, 48 641 widzów w sumie po drugim weekendzie), a także Igrzyska zwierzaków (21 969 widzów od poniedziałku do czwartku i tylko 3 686 widzów). Z Dnia Dziecka skorzystała także w jakimś stopniu nowość Foki kontra rekiny, którą na 205 kopiach podczas premierowego weekendu zobaczyło niespełna 16,8 tys. widzów i prawie 22,7 tys. wraz z pokazami przedpremierowymi.

Dużym zainteresowaniem w poprzednim tygodniu cieszyły się także zapewne Pan Wilk i spółka, na którego koncie po ostatnim weekendzie znajduje się prawie $1,15 mln, czyli ok. 275 tys., a także Sonic 2, którego obecny stan konta wynosi $3,925 mln. Ten drugi przekroczył być może właśnie pułap 900 tys. sprzedanych biletów. Jest to przypuszczalnie piąty najlepszy wynik osiągnięty w tym roku w polskich kinach. O jedno miejsce niżej znajdują się Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a, które dobiły ostatecznie do granicy 800 tys. sprzedanych biletów. W oficjalnym zestawienie rezultat ten daje trzecie miejsce:

Źródło: Opracowane na podstawie danych ze strony Stowarzyszenia Filmowców Polskich;

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.