Po doskonałych wynikach w ostatni weekend ferii świątecznych starsze tytuły powinny zanotować spore spadki. Czy nowości będą rządzić w ten weekend?

Z premier szanse na największą widownię powinien mieć „Bumblebee”. Seria ta niezależnie od opinii ma w Polsce dość stabilną widownię. Najmniej obejrzało u nas pierwszą część w 2007 roku, mianowicie 393 tys. widzów. Najwięcej z kolei zebrała czwarta odsłona w 2014 – 564 tys. Była to też pierwsza część, która otrzymała w Polsce dubbing. Piąta część „Ostatni Rycerz” w 2017 roku na świecie traciła nawet połowę wpływów, tymczasem w naszym kraju ubytek widowni wyniósł tylko 53 tys., czyli niecałe 10%. Spin-off serii jest pierwszym filmem, który startuje poza sezonem letnim. U nas zima jest jednym z najlepszych okresów w box office. Mimo to „Bumblebee” może mieć bardziej zachowawczy start. Za tydzień w wielu województwach zaczynają się ferie, więc widzowie niekoniecznie będą się spieszyć do kina. Myślę, że na starcie straci około 20 tys. do ostatniej części i zobaczy go 125 tys. widzów. Jednak wynik końcowy może być najlepszy dla całej serii. Filmy skierowane do młodszych widzów mają u nas nienaturalnie długie życie w czasie ferii, więc wynik na poziomie 600-700 tys. widzów mnie nie zdziwi.

Zabawa, Zabawa

„Zabawa, Zabawa” jako pierwszy polski film w nowym roku, powinien mieć zagwarantowaną wysoką rodzimą widownię. Jednak rynek się zmienia. Pod koniec 2018 wystartował polski film, który jako pierwszy w tym terminie okazał się sporym sukcesem. Nie będzie więc nienasyconych i stęsknionych za polskim kinem widzów. Poza tym na początku roku widownię najbardziej wydaje się elektryzować „Underdog”. Jednak Agata Kulesza to „solidna firma”, która potrafi przyciągnąć ludzi do kin. Start powinien być więc również solidny. Na ten moment prognozuję 72,5 tys. widzów.

„Sekretny Świat Kotów” to animacja od Monolith, który boryka się z wiadomym problemem. Jak każda opowieść ze zwierzakami w roli głównej znajdzie wiele chętnych odbiorców. Jednak podobnie jak „Bumblebee” seans animacji może zostać odłożony na czas ferii zimowych. Mimo wszystko tytuł ten powinien zbliżyć się do 40 tys. widzów i będzie to trzecie najlepsze otwarcie dla Monolith podczas konfliktu z CC. Prognozuję 36,6 tys. widzów.

Sekretny Świat Kotów

W zatłoczonym rynku z dostaniem się do 10 może mieć problem „Mój Piękny Syn”. Nie pomaga w tym też niewielka ilość kin, w których jest wyświetlany. Jest ich tylko 72. Około 30 kin to kin studyjne gdzie takie filmy cieszą się zainteresowaniem widowni. Jeszcze niedawno upatrywano w nim pretendenta do nagród. Jednak średnie recenzje i taki sam odbiór na pierwszych rynkach spowodował, że wypadł z obiegu. W weekend może zebrać 13-14 tys. widzów. Może więcej jeśli się spodoba polskim widzom.

„Aquaman” nie ma raczej szans na obronę pierwszej pozycji, ale nawet utrata ponad połowy widowni powinna przynieść mu około 80 tys. widzów i drugie miejsce. Dużo więcej straci raczej „Spider-Man Uniwersum”, który w ostatnim notowaniu miał podane sześciodniowe otwarcie wraz z pokazami przedpremierowymi. Spadnie poniżej 70 tys. widzów, ale nadal powinien utrzymać przewagę nad ostatnim filmem fabularnym z komiksowym bohaterem, czyli „Spider-Man Homecoming”

W kinach powinno zjawić się około 700 tys. widzów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.