W piątek działalność wznowiło wiele kin należących do największych sieci w Stanach Zjednoczonych. Choć do całkowitego powrotu do „normalności” jeszcze daleka droga, ogólne przychody wzrosły w znacznym stopniu w porównaniu do poprzedniego weekendu.

Najchętniej oglądanym filmem tego weekendu jest thriller Unhinged. Film ten trafił przed tygodniem do kanadyjskich kin, gdzie w ciągu pierwszych siedmiu dni wyświetlania zarobił milion dolarów. Od piątku był on także dostępny w kinach w Stanach Zjednoczonych. W sumie w 1823 placówkach jego weekendowe przychody wyniosły $4 mln ($1,4 mln w piątek, $1,56 mln w sobotę i nieco ponad $1 mln w niedzielę) , co daje mu w sumie $5 mln z dystrybucji kinowej w Ameryce.

Jak podaje Deadline Hollywood, dla nowego dystrybutora Solstice Studios osiągnięte wyniki powinny być zadowalający. Kierownictwo spodziewa się niewielkich spadków w kolejnych tygodniach, tak jak to miało miejsce na innych rynkach, i spodziewa się wyniku końcowego rzędu $30 mln. W przyszłym tygodniu dystrybucja ma zostać rozszerzona do 2300 kin, choć na ekranach pojawi się także konkurencja w postaci The New Mutants.

Na drugim miejscu w zestawieniu znalazła się inna nowość z poprzedniego tygodnia, która jest wyświetlana jedynie w kanadyjskich kinach: SpongeBobMovie: Sponge on the Run. Po 36-procentowym spadku zarobiła ona $550 tys. w 326 kinach (+26 względem poprzedniego weekendu). Po dziesięciu dniach na koncie produkcji studia Paramount znajduje się $2 mln. Film ten ominie kina w Stanach Zjednoczonych, gdzie zostanie udostępniony jako PVOD na początku następnego roku.

Tymczasem miejsce trzecie należy do nowości Words on Bathroom Walls, skierowana do młodzieży ekranizacja powieści o tym samym tytule. Historia cierpiącego na schizofrenię chłopaka była wyświetlana w 925 kinach. Przychody podczas całego weekendu wyniosły nieco ponad $462 tys. (piątek $147 tys., sobota $175 tys., niedziela $140 tys.). W pierwszej dziesiątce znalazła się jeszcze inna nowość – Cut Throat City. Ta zarobiła $240 tys. w 395 kinach.

W wielu stanach multipleksy są nadal nieczynne. W Nowym Jorku, Kalifornii, New Jersey, Maryland, Waszyngtonie, Oregonie, Karolinie Północnej i Arizonie funkcjonują jedynie kina samochodowe. Sieć AMC otworzyła w piątek ok. 20% ze swoich 661 placówek w Stanach Zjednoczonych, Regal 37% z 539 kin, natomiast Cinemark 70% z 525 multipleksów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.