Jak podaje dystrybutor, Diuna zgromadziła podczas premierowego weekendu w polskich kinach ponad 235 tys. widzów i jest obecnie numerem jeden polskiego box office’u.

Wprawdzie tydzień temu UIP poinformowało, że Venom 2: Carnage zgromadził na otwarcie ponad 250 tys. widzów, ale wynik tego filmu – podobnie jak informacje na temat widowni innych tytułów tego dystrybutora – nie został uwzględniony w oficjalnych danych na temat polskiego box office’u. Kilka tygodniu temu UIP informowało też o tym, że Psi Patrol zgromadził na otwarcie 347 tys. osób. Wynik ten uwzględniał zapewne także bardzo liczne pokazy przedpremierowe i w związku z tym trzydniowe otwarcie animacji nie jest znane. Dlatego też wynik Diuny uznajemy jako drugie najlepsze otwarcie w polskich kinach w tym roku i od początku pandemii:

W zestawieniach nie są uwzględnione filmy dystrybuowane przez UIP.

Film Denisa Villeneuve zarobił w polskich kinach $1,32 mln, co jest wynikiem zbliżonym do tego, który przed tygodniem odnotował drugi Venom ($1,3 mln). Nieco wyższe przychody Diuny przy jednocześnie mniejszej widowni wynikają zapewne z tego, że więcej osób wybrało seans tego filmu w IMAX lub innych dostępnych opcjach „premium” niż w przypadku ekranizacji komiksu, a to wiąże się z wyższą ceną biletu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.