Po wielu bardzo słabych tygodniach wreszcie wszedł na ekrany film, który ściągnął do kin tłumy widzów. Obecność 3: Na rozkaz diabła zanatuje zdecydowanie najlepsze tegoroczne otwarcie.

Naszym zdaniem horror ze studia Warner Bros. obejrzy ok. 140 tys. widzów.  Do tej pory najlepszy wynik należał do filmu Cruella, który dwa tygodnie temu obejrzało 37 584 widzów. Ostatnią produkcją, która zaliczyła otwarcie powyżej 100 tys. widzów było 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy (125 tys.). Miało to miejsce w weekend 11-13.09.2020 roku.  W osiągnięciu tak dobrego rezultatu trzeciej Obecności pomogą po części „kinowa” pogoda i maratony, na których widzowie mogli obejrzeć również dwie poprzednie części.  Mimo obostrzeń w kinach, pobity zostanie wynik otwarcia części drugiej (105 tys.). „Jedynka” zebrała podczas pierwszego weekendu tylko 33 tys. widzów, ale miała za to gigantyczne jak na horror nogi, kończąc swój pobyt w kinach z wynikiem 321 tys.

Jeśli chodzi o pozostałe nowości to drugie miejsce powinien zająć  Tom & Jerry (38 tys.), który jest połączeniem filmu aktorskiego i animacji. Widownię Na rauszu prognozujemy na ok. 15 tys. widzów. Jest to jego oficjalna premiera, ale seanse przedpremierowe odbywają się już od kilku tygodni. Łączna liczba widzów jest przez to ciężka do oszacowania, ale mogło go już zobaczyć ok. 50 tys. osób. Jedyna polska premiera, Magnezja, będzie zbierze prawdopodobnie kilkanaście tysięcy widzów.

Dużo gorsza pogoda niż w zeszłym tygodniu powinna sprawić, że spadki starszych filmów nie powinny być duże. Największy procentowy spadek prognozujemy dla Godzilla vs. Kong, natomiast najmniej powinny tracić animacje. Z powodu dużej liczby nowości w tym i poprzednim tygodniu trudne do oszacowania są wyniki filmów, które miały premierę trzy tygodnie temu, ponieważ w ten weekend znacznie spadła liczba ich seansów.

Łączna liczba widzów w kinach wyniesie ok. 300 tys..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.