Po dwóch tygodniach małego zastoju w kinach, w ten weekend mamy duży ruch. Po trzech tygodniach panowania Psy 3 wypadną poza podium.

Najpopularniejsze w ten weekend jest oczywiście mocno oczekiwany głównie przez ogromną rzeszę fanek książki Blanki Lipińskiej – 365 dni. Będzie to najlepsze jak do tej pory otwarcie w 2020 roku. Przy takiej ilości kopii i seansów ciężko szacować widownię filmu. Wydaje nam się, że duża część widzów przesunęła sobie wizytę w kinie na Dzień Zakochanych. Taka sytuacja była też chociażby w przypadku Planety singli, która w premierowy weekend miała o połowę widzów mniej niż tydzień później, kiedy obchodzone były Walentynki. W ten weekend szacujemy, że nowość zobaczy niecałe 600 tys. widzów. Wydaje się, że największe zainteresowanie produkcją jest w mniejszych miastach, z kolei w miastach największych nie ma raczej problemu ze zdobyciem biletów. Mało widzów jest na seansach południowych – możliwe, że to z powodu ładnej pogodny.

Żeby wejść do pierwszej dziesiątki najlepszych otwarć w historii potrzebne jest ponad 628 tys. widzów. Prognozowany wynik byłby wyższy od tego, który w premierowy weekend odnotowały dwie ostatnie części przyrównywanej do 365 dni trylogii zapoczątkowanej przez Pięćdziesiąt twarzy Greya (wyświetlane w walentynkowe weekendy): Ciemniejsza strona Greya (500 tys.)Nowe oblicze Greya (429 tys.).  Oczywiście na poprawienie wyniku części pierwsze nie ma, tę zobaczyło bowiem aż 834 tys. To obecnie drugie miejsce wśród najlepszych otwarć w historii polskich kin. Poprzedni film Barbary Białowąs, Big Love, również wchodził do kin w okresie Walentynek, ale w weekend otwarcia obejrzało go tylko 54 tys. widzów, natomiast ogółem 214 tys. 

Ptaki nocy nie podbiły amerykańskich kin i nie wygląda również na, to żeby w Polsce stały się dużym przebojem. Prawdopodobnie widownia z premierowego weekendu będzie zbliżona do tej, jaką zgromadził Shazam!, czyli ok. 85 tys. widzów. Tamten film zakończył pobyt w kinach z wynikiem ponad 300 tys. widzów, tutaj raczej będzie to niewiele ponad 200 tys. Z kolei miejsce na najniższym stopniu podium również powinna zająć nowość, animacja Gang zwierzaków (ok. 60 tys.)

Z powodu wejścia do kin 365 dni inne filmy mają mocną ograniczoną liczbę seansów, a to pociągnie za sobą duże spadki widowni. Najmocniej odczuje to chyba ubiegłotygodniowy lider Psy 3. W imię zasad, który straci prawdopodobnie ok. 60 % widowni. Reszta filmów zanotuje spadki w okolicach 50%. Duży spadek czeka również 1917, ponieważ nie jest on już grany IMAXach, a tydzień temu miał tam zapewne dużo widzów.

Zaznaczamy, że jest to nasza prognoza, a nie ostateczne wyniki!!! Nie uwzględnia ona wyników filmów dystrybuowanych przez UIP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.