Mimo utraty niemalże 2/3 widowni względem premierowego weekendu Pięć koszmarnych nocy pozostało najchętniej oglądanym filmem w polskich kinach. Podczas drugiego weekendu tytuł ten zobaczyło ok. 120 tys. widzów, a od premiery już ponad 600 tys. Już teraz jest to trzci najbardziej popularny film grozy po 1989 roku. Tymczasem Chłopi odnotowali kolejny niewielki spadek i po raz czwarty utrzymali się powyżej pułapu 100 tys. sprzedanych biletów. Od premiery do kin poszło już ponad milion widzów. To pierwsza tegoroczna rodzima premiera, której udało się osiagnąć tę granicę.

W pierwszej dziesiątce znajdują się obecnie trzy tytuły dystrybutora UIP. Oprócz wspomnianych już Pięciu koszmarnych nocy są to Psi Patrol: Wielki film, który zgromadził tym razem ok. 75 tys. widzów i już ponad 1,1 mln w sumie, oraz Czas krwawego księżyca. Film Martina Scorsese traci widzów również bardzo powoli. Podczas trzeciego weekendu mogło go zobaczyć nieco ponad 40 tys. osób, a w sumie ok. 235 tys..

Z pierwszej dziesiątki wypadły niemalże wszystkie przygotowane na Halloween propozycje. To pozwoliło wrócić do niej Teściom 2, którzy podczas ósmego weekendu zgromadzili jeszcze 12 463 widzów, a w sumie przekroczyli już pułap 600 tys. sprzedanych biletów. W oficjalnym zestawieniu aż siedem filmów to rodzime produkcje, w tym dwie nowości: Kajtek Czarodziej, który zgromadził przyzwoite 37 390 na 225 kopiach, a także Lęk, który na 125 kopiach zobaczyły tylko 6 884 osoby. Polską koprodukcją jest także Pałac. Najnowszy film Romana Polsńskiego wybrało jednak zaledwie 4 215 widzów na 75 kopiach. Z kolei w ramach pokazów przedpremierowych była wyświetlana tegoroczna świąteczna komedia romantyczna, Uwierz w Mikołaja, którą mogło zobaczyć blisko 25 tys. widzów (nie ujęliśmy jej jednak w poniższym zestawieniu).

Jeśli chodzi o inne polskie tytuły, to warto zwrócić jeszcze uwagę na Zieloną granicę, która zbliżyła się do pułapu 750 tys. (w tej chwili udało jej się go już przekroczyć, bo w pod koniec minionego weekendu film Agnieszki Holland posiadał na swoim koncie 749 639 widzów). Z kolei Miało Cię nie być, które przed tygodniem odnotowało bardzo skromne otwarcie, zaliczyło niewielki spadek. Podczas drugiego weekendu widownia wyniosła jednak niespełna 10 tys., a po pierwszych dziesięciu dniach przekroczyła nieznacznie pułap 35 tys..

Oprócz Kajtka Czarodzieja, Lęku i Pałacu nowościami były także Przejścia (3 529 widzów na 61 kopiach i prawie dwa razy tyle wraz z pokazami przedpremierowymi), a także animacja Pati i klątwa Posejdona, którą od piątku do niedzieli zobaczyło 40 993 widzów (46 174 wraz z pokazami przedpremierowymi). Tytuł ten wystartował z podobnego poziomu co dwa tygodnie wcześniej Sposób na ducha. Ten film animowany  wybrało tym razem 16 877 widzów, a w sumie od premiery nieco ponad 140 tys..

Źródło: boxoffice.pl, Box Office Raport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.