W pierwszej trójce pozostaną te same filmy, które znalazły się w niej przed tygodniem. Pytanie tylko – na jakich miejscach. Na podium może być jeszcze ciaśniej niż przed tygodniem.

Wszystkie filmy z trzech pierwszych miejsc znów powinny mieć powyżej 100 tys. widzów i ich wyniki będą bardzo do siebie zbliżone. Prognozujemy, że na pozycji lidera utrzyma się Czarownica 2, ale równie dobrze może być to Boże Ciało lub Joker. Joker już w przyszły weekend będzie bardzo blisko granicy 1,5 mln widzów, a w tym tygodniu zostawił już daleko w tyle Avengers: Wojna bez granic.

W szerokiej dystrybucji mamy aż sześć nowości, ale żadna z nich nie zbliży się do wyników filmów zajmujących podium. Najwyżej powinna znaleźć się animacja Rodzina Addamsów. Duet reżyserów tej produkcji stworzył wcześniej przeznaczoną dla dorosłych animację Sausage Party.

Kolejna z nowości to horror Złe miejsce, który powinien zająć piąte miejsce. Za jego wynik odpowiadają głównie Maratony Horrorów, które odbywały się w piątek we wszystkich sieciach multipleksów.

Drugi ze startujących w ten weekend horrorów, Countdown – mimo jego braku w maratonach – powinien uzyskać wynik zbliżony do Złego miejsca. Jako że akcja toczy się wokół aplikacji na smartfon, to powinien on przyciągnąć do kin dużo młodzieży.

Dwa tygodnie temu pisaliśmy o tym, że część multipleksów nie doceniła potencjału Bożego Ciała, dając mu mało seansów i do tego w najmniejszych salach. W tym tygodniu mamy sytuację odwrotną, mocno przeceniony przez wiele kin został Bliźniak. Dostał tyle seansów i do tego często w największych salach jakby liczono, że w weekend będzie miał przynajmniej 150 tys. widzów. Po słabym starcie w Ameryce i na świecie nie można było liczyć na dużą publiczność. My w redakcji jeszcze tydzień temu typowaliśmy ok. 40-50 tys., ale będzie jeszcze mniej – raczej poniżej 30 tys. Najpopularniejszym filmem reżysera Anga Lee w polskich kinach jest Życie Pi (350 tys. widzów).

Co do pozostałych dwóch premier, czyli Obywatel Jones i Mój przyjaciel Ufik,to chyba nie dostaną się do pierwszej dziesiątki z tym, że na ostatnich miejscach TOP 10 i trochę poniżej będzie bardzo ciasno i wszystko może się jeszcze zdarzyć.

Łączna liczba widzów w kinach wyniesie ok. 700-750 tys.

2 Comments on “„Czarownica 2”, „Boże Ciało” i „Joker” pozostają na podium. Podsumowanie weekendu”

  1. Ikar nawet 50 tysięcy widzów nie będzie miał? słabo. A co do Obywatel Jones to jestem zaskoczony myślałem że same nazwisko reżyserki przyciągnie trochę osób, recenzje zdają się być pozytywne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.