Bez zmian na szczycie światowego box office’u – drugi weekend z rzędu Horda okupuje pierwsze miejsce na liście. „Aquaman” wreszcie pokonał Batmana (kto by pomyślał) i awansował na pierwsze miejsce w box office’u wszech-czasów, jeśli chodzi o ekranizacje komiksu ze stajni DC.

Trzeci film – jak się okazało – z uniwersum stworzonego w „Unbreakable” i „Split” przez M. Night Shyamalana, zarobił w trakcie weekendu $23,6 mln (spadek o 52%). Pierwsze miejsce udało się utrzymać m.in. w UK i Australii, a w kilku krajach przychody są już większe niż łączne przychody „Split” (m.in. Dania, Czechy, Turcja, Polska). Łączny spadek sugeruje jednak, że „Glass” jest większym front-loaderem niż „Split” i bez premiery w Chinach (nadal czekamy na potwierdzenie) raczej nie pobije wyniku poprzednika, który wyniósł $140 mln ($278 mln wraz z USA). Największe przychody wygenerowano do tej pory w UK – $8,9 mln, Rosji – $8,6 mln i Meksyku – $8,1 mln.

Sporo już pisaliśmy o premierze i wynikach „Once Upon a Deadpool” w Chinach (gdzie wyświetlany jest pod tytułem „Deadpool 2”), podsumuję zatem krótko (więcej szczegółów w artykule Daniela) że weekendowy wynik – $21,4 mln – jest jednak rozczarowujący (zwłaszcza biorąc pod uwagę wyniki ostatnich ekranizacji komiksów). Warto dodać, że studio Fox wlicza chiński wynik do ogólnego wyniku oryginału, co oznacza, że „Deadpool 2” z łącznym wynikiem $767 mln wskoczył na drugie miejsce globalnego box office’u jeśli chodzi o ekranizacje komiksów o X-Menach (oczywiście za „Deadpool” – $783 mln).

Trzecie miejsce podium okupuje koreańska produkcja „Extreme Job”, która w trakcie weekendu zarobiła $20,7 mln w rodzimych kinach. Polecam zapoznać się ze zwiastunem, który wygląda jak „KFC: The Beginning”.

„Creed II” kontynuuje swój powolny pochód po kolejnych światowych rynkach. W ten weekend film zadebiutował m.in we Włoszech – $4,1 mln (38% lepiej niż poprzednik), Hiszpanii – $2,2 mln (+22%) i Niemczech – $2,1 mln (+7%). Łączny wynik wynosi obecnie $75 mln („Creed” zarobił łącznie $63 mln), a największy w nim udział mają: UK – $12,8 mln, Francja – $11,6 mln, Australia – $6,3 mln.

Jak pisałem we wstępie, „Aquaman” został najbardziej przychodową produkcją opartą o komiks DC, wyprzedzając „The Dark Knight Rises”. Obecnie na koncie produkcji znajduje się $1,09 mld (25 wynik wszech czasów), a przed nią jeszcze premiera w Japonii (8 lutego).

„How To Train a Dragon: The Hidden World” znalazł się tuż za Top 10 z wynikiem $7,7 mln. Na trzy tygodnie przed amerykańską premierą, animacja ma już na koncie $40,1 mln, z czego $14,2 mln pochodzi z Australii, $7,4 mln z Brazylii. „Dwójka” zarobiła w tych krajach po około $24 mln, a jej łączny wynik wyniósł $444 mln ($621 wraz z USA).


Źródło: ComScore.com, BoxOfficeMojo.com, Deadline.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.