Podczas drugiego weekendu wyświetlania John Wick 4 zgromadził jeszcze prawie 100 tys. widzów, co w sumie daje mu ponad 310 tys. sprzedanych biletów. Już wkrótce czwarta część stanie się największym przebojem serii (być może już się to stało). Tymczasem zaskakująco mocne otwarcie zaliczył Puchatek: Krew i miód, którego obejrzało ponad 77 tys widzów. Tym samym dwa pierwsze miejsca w weekendowym zestawieniu należą do filmów dystrybutora Monolith.

Nowość była pokazywana w ramach wielu pokazów przedpremierowych, które miały duży wpływ na wynik otwarcia, jednak mimo wszystko jest ono imponujące. W kolejnych tygodniach należy się jednak spodziewać dużych spadków. Weekend wielkanocny nie będzie sprzyjał żadnemu filmowi, jednak później Puchatek: Krew i miód nie będzie prawdopodobnie w stanie znacząco odbić się i wynik końcowy w okolicach 150-200 tys. nie powinien być zaskoczeniem.

Nowością w serokiej dystrybucji było także Missing. W związku z tym, że jest to film dystrbutora UIP, nie znamy dokładnego wyniku otwarcia. Szacujemy, że tytuł ten wybrało nieco ponad 10 tys. widzów, podobnie jak drugiego Kota w butach. Animację DreamWorks podczas trzysnastego weekendu wyświetlania mogło zobaczyć jeszcze ok. 13 tys. widzów, a w sumie już ponad 2,3 mln. Te dwa filmy wyrzucają z oficjalnej pierwszej dziesiątki minionego weekenedu Filipa oraz Wieloryba, które mogą pochwalić się zbliżonymi rezultatami: 237 253 widzów oraz 234 536 widzów.

W polskich kinach można zauważyć lekkie spowolnienie związane z Wielkanocą, choć w ostatni weekend w kinach zameldowało się nadal ponad 400 tys. widzów. Oferta nie jest jednak bogata. Dungeons & Dragons: Złodziejski honor, który jest grany na światowych rynkach od zeszłego tygodnia, na ekrany naszych kin trafi dopiero po Świętach (pokazy przedpremierow zaczynają się już w Poniedziałek Wielkanocny). Z kolei Super Mario Bros Film, który w ten weekend podbija kina na całym świecie, będzie dostępny w Polsce od 26 maja (choć także w przyszłym tygodniu odbędą się pierwsze pokazy przedpremierowe).

W związku z brakiem dużej konkurencji i nadal niezbyt wiosenną pogodą problemów z utrzymaniem pierwszej pozycji nie miał John Wick 4, który zgromadził tym razem 94 940 widzów, a w sumie już prawie 310 981. Stan z niedzieli oznaczał drugi najlepszy rezultat w serii:

  • John Wick (2014) – 122 tys.
  • John Wick 2 (2017) – 198 tys.
  • John Wick 3 (2019) – 352 tys.

Źródło: Dane na podstawie boxoffice.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.