W ostatni wtorek Chińczycy świętowali Chiński Nowy Rok. Okres noworoczny, który to święto rozpoczyna związany jest także z premierą kinową wielu chińskich filmów, które cieszą się przez kilka następnych dni bardzo dużą popularnością. Tym razem największym przebojem okazał się pierwszy wysokobudżetowy chiński film sci-fi, „The Wandering Earth„.

Kosztująca $50 mln produkcja zarobiła od wtorku do niedzieli fenomenalne $297,2 mln. Od wtorkowej premiery wpływy odnotowane w każdy kolejny dzień były wyższe od tych z dnia poprzedniego. Wyjątkiem jest niedziela. Według pierwszych szacunków wpływy wyniosły dzisiaj $60,8 mln, co oznaczałoby niewielki spadek względem soboty ($61,5 mln). Od piątku do niedzieli wpływy wyniosły $179 mln, co jest piątym najlepszym wynikiem otwarcia w historii chińskiego box office’u. Bardzo dobre opinie na temat „The Wandering Earth” oraz poziom obecnych zarobków wskazują na to, że film ten powinien zarobić ostatecznie co najmniej do $600 mln. A to oznaczałoby drugi najlepszy wynik wszech czasów po „Wolf Warrior 2” ($854,2 mln).

W chińskich kinach we wtorek pojawiło się jeszcze siedem innych dużych filmów. Pierwsza piątka „długiego” weekendu w chińskich kinach prezentuje się następująco:

  1. The Wandering Earth – $297,2 mln
  2. Crazy Alien – $214,3 mln
  3. Pegasus – $154,1 mln
  4. The New King of Comedy – $77 mln
  5. Boonie Bears: Blast Into the Past – $68,1 mln

W sumie pięć najpopularniejszych filmów zarobiło w ciągu ostatnich sześciu dni $810,6 mln.

Źródło: Chinese Box Office, Insidekino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.