W lutym w chińskich kinach sprzedano bilety na kwotę $1,66 mld. Nigdy wcześniej przychody odnotowane podczas jednego miesiąca nie były tak wysokie, i to na żadnym rynku.

Dotychczasowy rekord pod tym względem należał do lutego 2018, także na rynku chińskim. Wtedy przychód ze sprzedaży biletów wyniósł 10,1 juanów, co w przeliczeniu na dolary daje ok. 1,51 mld.

Największym przebojem lutego w kinach Państwa Środka był oczywiście pierwszy chiński blockbuster sci-fi, o którym pisaliśmy już wielokrotnie na naszym portalu. „The Wandering Earth” zarobiło od swojej premiery 5 lutego do końca miesiąca aż $665 mln. Okres w okolicach Chińskiego Nowego Roku sprzyjał także innych filmom takim jak „Crazy Alien” oraz „Pegasus„, których wpływy wyniosły do końca lutego kolejno $327 mln oraz $252 mln.

Luty 2019 w chińskich kinach był lepszy od tego w Ameryce Północnej ponad trzykrotnie, jako że za oceanem przychód ze sprzedaży biletów wyniósł w tym samym czasie $478,5 mln. Ameryka jest jednak nadal rynkiem kinowym numer jeden na świecie. W zeszłym roku sprzedano tam bilety na kwotę niemalże $11,9 mld. Tymczasem w Chinach całoroczne przychody wyniosły w przeliczeniu na dolary ok. 9 mld. W lokalnej walucie wzrost w porównaniu do poprzedniego roku wyniósł 9%.

Źródło: scmp.com

2 Comments on “Najlepszy miesiąc wszech czasów.”

  1. „W lutym w chińskich kinach sprzedano bilety na kwotę $1,66 mld. Nigdy wcześniej przychody odnotowane podczas jednego miesiąca nie były tak wysokie, i to na żadnym rynku.”

    Na żadnym rynku poza USA, gdzie np. w grudniu 2015 roku wpływy z kin wyniosły 1,8 mld. $

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.