W roku 2015 r. Paolo Genovese wyreżyserował film Perfetti sconosciuti – w dosłownym tłumaczeniu oznacza to „idealni nieznajomi”, jednak w Polsce tytuł przełożono na Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie. We Włoszech stał się on dużym przebojem kinowym, gromadząc przed ekranami 2,77 mln widzów i zarabiając prawie $20mln. Dało mu drugie miejsce wśród najbardziej dochodowych filmów w roku 2016 na tamtym rynku.
Następnie był on dystrybuowany w 22 europejskich krajach, ale nigdzie nie zdobył szczególnej popularności. Łącznie obejrzało go 667 tys. osób – najwięcej w Rosji (174 tys.) i Polsce (159 tys.). Nie był on wyświetlany jednak na największych rynkach: w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji i Hiszpanii, a do wielu krajów (w tym do Polski) trafił dopiero rok po włoskiej premierze.
Poza Europą najwięcej najwyższe przychody odnotowano w Chinach (8 mln) i Australii ($719 tys.) Mimo słabej frekwencji poza Włochami, zauważono potencjał scenariusza do przeniesienia go na krajowy grunt i obecnie istnieje lub jest w trakcie produkcji 18 jego wersji. Został on wpisany do księgi rekordów Guinnessa, jako film z największą liczbą remake’ów. Jedną z przyczyn powstania tek wielu adaptacji scenariusza jest niski koszt produkcji – akcja rozgrywa się w jednym mieszkaniu.
Każda z wersji stała się dużym przebojem na rodzimych rynkach. Sam reżyser powiedział o swoim filmie: „Są piękniejsze filmy, ale udało mi się uchwycić zjawisko społeczne, z którym wszyscy się zidentyfikowali”.
Oto znane nam remake’i Perfetti sconoscuti i ich zarobki:
Kill Mobile (Chiny) – $94,768 mln,
Intimate Strangers (Korea Płd.) – $39,452 mln,
Perfectos desconocidos (Hiszpania) – $25,764 mln (3,3 mln widzów); 2. miejsce w Hiszpanii w roku 2017,
Le Jeu (Francja) – $13,115 mln,
Gromkaya svyaz (Rosja) – $8,448 mln,
Perfectos desconocidos (Meksyk) – $6,016 mln,
Cebimdeki Yabanci (Turcja) – ok. $2,9 mln,
Teleioi ksenoi (Grecja) – $1,434 mln,
Buék (Węgry) – $1,425 mln,
Wersja bollywoodzka ma tytuł Loudspeaker, ale nie znamy jej wyniku. Natomiast 31 października premierę będzie miał niemiecki odpowiednik, Das perfekte Geheimnis.
Na podstawie tego scenariusza powstają obecnie filmy w Szwecji oraz w Katarze. Od dawna mówi się również o amerykańskim remake’u, w którym ma zagrać Charlize Theron, ale żadnych konkretnych informacji póki co nie ma.
Oficjalnie od piątku 20 września (chociaż grany jest przedpremierowo już od jakiegoś czasu) wchodzi na ekrany naszych kin jego polski odpowiednik pod tytułem (Nie) znajomi. Początkowo pojawiały się głosy krytyczne typu „po co odgrzewać kotleta?”, ale pierwsze recenzje są wręcz entuzjastyczne i chwalone jest przede wszystkim autorskie podejście reżysera do tematu – nie jest on skopiowany jeden do jednego.