Once Upon A Time … In Hollywood wreszcie trafił na większość zagranicznych rynków. Weekendowe wpływy wyniosły $53,7 mln, co – jak podaje portal Deadline Hollywood – jest najlepszym wynikiem filmu Tarantino – 30% lepszym niż w przypadku Django. Z innych wieści ze stajni Sony – Spider-Man: Far From Home pokonał Skyfall i stał się jej największym hitem tego studia w globalnym box office.

Najnowszy film Tarantino wystartował w trakcie weekendu w 46 krajach, z czego w 28 był najczęstszym wyborem widzów. Łączne weekendowe przychody (wliczając w to Rosję, gdzie premiera odbyła się w zeszły weekend, a także pokazy przedpremierowe – w niektórych krajach film był wyświetlany od środy) wyniosły $53,7 mln. Największe udział w tej kwocie mają widzowie z: UK – $8,9 mln, Francji – $6,9 mln, Niemiec – $5,6 mln, Australii – $4,4 mln i Hiszpanii – $3,6 mln. W sumie na koncie produkcji jest już $66,2 mln ($180,5 mln wraz z Ameryką – piąty najlepszy wynik Tarantino). Na premierę czekają jeszcze kinomani m.in. w Meksyku, Japonii, Włoszech i być może Chinach. Na ten moment prognozowany końcowy wynik to około $300 mln ($450 mln wraz z Ameryką).

Na drugim miejscu zestawienia zaparkowali Hobbs & Shaw, którzy wygenerowali w trakcie weekendu $45,7 mln wpływów. Znaczący udział mieli w tym widzowie z Korei, którzy w ciągu pięciu dni wydali na film $15 mln, co jest najlepszym wynikiem dla Fast & Furious Universe (ponad 50% lepszym od otwarcia The Fate of The Furious). Film przekroczył już granicę $300 mln jeśli chodzi o wpływy z poza Ameryką. Za tydzień premiera w Chinach, gdzie łącznie film powinien zarobić $200+ mln, co oznaczałoby, że w końcowy wynik zbliży się do $550 mln ($700 mln wraz z Ameryką). Najlepsze rynki w tej chwili to: Japonia – $22,8 mln, UK – $19,6 mln, Rosja – $16,8 mln.

Animacja Ne Zha pewnie zmierza po drugie miejsce chińskiego box office’u w 2019 roku. Do okupujących w tej chwili to miejsce Avengers: Endgame traci już tylko $20 mln, a do lidera – The Wandering Earth – $105 mln.

Inna … animacja (?) – The Lion King jednych Avengers właśnie pokonała. Jej globalne wpływy wynoszą już $1,435 mld co jest dziewiątym najlepszym wynikiem w historii (wcześnie miejsce to należało do Age Of Ultron). Końcowy wynik pozwoli zapewne na pokonanie oryginalnych Mścicieli a i $1,671 mld piątego Jurassic World wydaje się być w zasięgu. Remake klasycznej animacji Disneya najlepiej radzi sobie w: Chinach – $120,3 mln, UK – $81,1 mln, Francji – $67,7 mln, Brazylii – $64 mln, Meksyku – $50,5 mln.

Kontynuując temat walki o miejsca na box office’owych listach – Człowiek-Pająk pokonał właśnie Agenta 007. Spider-Man: Far From Home stał się najbardziej kasowym filmem studia Sony (globalne wpływy wynoszą obecnie $1,109 mld), bijąc tym samym $1,108 mld jakie w latach 2012/2013 zarobił Skyfall.

O kolejnej animacji Disney/Pixar, która dołączyła do grona miliarderów pisaliśmy już tutaj. Dodam, że w ten weekend Toy Story 4 wystartowała ona na ostatnim już rynku – w Niemczech, gdzie zarobiła $2,2 mln. Globalne wpływy wynoszą w tej chwili $1,016 mld. 


Źródło: ComScore.com, Deadline.com, BoxOfficeMojo.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.