Na Box Office Pro pojawiła się pierwsza prognoza dla najnowszego filmu Quentina Tarantino. Według ekspertów Once Upon a Time in Hollywood odnotuje najlepsze otwarcie w karierze reżysera i ma szanse stać się najbardziej dochodowym filmem na amerykańskim rynku w jego dorobku.

W tej chwili analitycy spodziewają się otwarcia na poziomie $50 mln oraz rezultatu końcowego w okolicach $165 mln. Ten pierwszy wynik oznaczałby najlepsze otwarcie w karierze Tarantino. Do tej pory najlepiej pod tym względem spisał się Inglorious Basterds, który w sierpniu 2009 roku zarobił podczas premierowego weekendu $38,1 mln. Jeżeli chodzi natomiast o wynik końcowy, to obecnie prognozowany byłby minimalnie lepszy od tego, który odnotowało Django Unchained na początku 2013 roku – $162 mln.

Za sukcesem Once Upon a Time in Hollywood przemawiać ma przede wszystkim popularność reżysera połączona w tym przypadku z nazwiskami znanych i cenionych aktorów, czyli występujących w głównych rolach Leonardo DiCaprio, którego każdy film w ostatnich latach był większym lub mniejszym przebojem, oraz Brada Pitta. Dodatkowym atutem jest także Margot Robbie w roli Sharon Tate, żony Romana Polańskiego, w którego wciela się polski aktor Rafał Zawierucha.

Poza tym w zdobyciu box office’owych wyżyn powinny pomóc także opinie krytyków. Po premierze w ramach Festiwalu Filmowym w Cannes na portalu Rotten Tomatoes 94% spośród 63 zgromadzonych tam recenzji jest pozytywna (ocena 8,21/10).

Film Tarantino powinien zyskać także ze względu na to, że będzie jednym z nielicznych bardzo prestiżowych premier lata z kategorią wiekową R. Jedyną realną konkurencją na przełomie lipca i sierpnia wydaje się spin-off serii Fast & Furious, czyli Hobbs & Shaw, który ma szanse zaliczyć mocne otwarcie tydzień po premierze Once Upon a Time in Hollywood i odciągnąć uwagę części dorosłej widowni, w szczególności mężczyzn.

Produkcja Sony, ze względu na swoją premierę pod koniec lipca nie zyska natomiast zbyt wiele pod względem box office’owym na rozpoczynającym się na przełomie sierpnia i września sezonie nagród, nawet jeżeli ostatecznie okaże się jednym z największych oscarowych faworytów. Mimo to mocne recenzje i raczej niestanowiąca większego zagrożenia konkurencja w końcówka sezonu letniego mogą pomóc wypracować długie nogi.

Amerykańska premiera Once Upon a Time in Hollywood została zaplanowana na 26 lipca. Do polskich kin film Tarantino wejdzie 9 sierpnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.