Podczas pierwszego weekendu wyświetlania odrestaurowana wersja 3D pierwszej części przygód Harry’ego Pottera w 4K zarobiła $13,6 mln. Do miliarda na świecie brakuje już tylko nieco ponad $2 mln.

Liczący sobie już prawie 20 lat film wygenerował w ostatnich trzech dniach wyższe wpływy niż podczas pierwszego pobytu w chińskich kinach ($6,77 mln). W sobotę zaliczył on także najlepszy jednodniowy wynik jakiegokolwiek filmu wyświetlanego w Państwie Środka po wznowieniu działalności kin. Natomiast $2,1 mln z $13,6 mln wygenerowanych podczas tego weekendu pochodzi z kin typu IMAX. Harry Potter and the Sorcerer’s Stone przyczynił się także do wzrostu ogólnych przychodów z chińskich kin o 65% względem poprzedniego weekendu (do wzrostu przyczyniło się także złagodzenie restrykcji odnośnie zapełnienia sal podczas seansów z 30% do 50%).

Jeżeli chodzi natomiast o światowe zarobki Kamienia Filozoficznego, to do przekroczenia pułapu miliarda dolarów brakuje zaledwie $2,1 mln. Pierwsza część przygód Harry’ego Pottera stanie się 47. filmem w historii, a także drugim po Deathly Hallows Part 2 w serii, któremu uda się dobić do miliarda. Kto się spodziewał, że następnym box office’owym „miliarderem” będzie film, którego światowa premiera odbyła się w 2001 roku?

Na drugim miejscu w chińskich kinach wystartowało Bad Boys for Life. Podczas premierowego weekendu przychody najlepiej sprzedającej się tegorocznej premiery w Ameryce ($204,4 mln) i na świecie ($424,6 mln) wyniosły jednakże tylko $3,2 mln. Być może wynika to z tego, że seria ta nie jest dobrze znana chińskim widzom. Poprzednie części nie były wyświetlane w tamtejszych kinach. Natomiast w piątek odbyły się jeszcze przedpremierowego pokazy The Eight Hundred, który jest pierwszym chińskim filmem w całości nakręconym kamerami IMAX. Przychody z tych pokazów wyniosły nieco ponad $2 mln. Jak donosi Deadline, film ten świetnie spisuje się w przedsprzedaży, co powinno mieć swoje odzwierciedlenie w wynikach z kolejnych pokazów przedpremierowych w tym tygodniu oraz premierowego weekendu za tydzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.