W polskich kinach mamy w ten weekend wiele nowości, ale żadna z nich nie namiesza w czołówce. Ogólnie na razie w kinach mała stagnacja przed lutową nawałnicą.

Po raz trzeci na miejscu pierwszym powinna znaleźć się trzecia część Psów, a łączna widownia tego filmu powinna przekroczyć milion. Prognozujemy dla niego w tym tygodniu ok. 50% spadek.

Nie będzie również zmiany na pozycji drugiej, którą zajmuje Mayday. Wydaje się, że spadek będzie mniejszy niż w przypadku Psów. Po tym weekendzie komedia będzie miała na swoim koncie ok. 800 tys. widzów i teoretycznie może przekroczyć granicę miliona widzów, ponieważ wydaje się ona dość dobrą propozycją walentynkową. Wiele będzie zależało od tego, jak już miejsca na jej seanse zostanie w kinach a dwa tygodnie.

Na pozycji trzeciej umieściliśmy 1917, z niewielką przewagą nad animacją Śnieżka i fantastyczna  siódemka. Nie wykluczamy, że to ten drugi film zajmie jednak miejsce na podium. Wchodząca w tym tygodniu do kin animacja Superpies i Turbokot (prognozujemy ok. 20 tys. widzów i ósme miejsce) nie wydaje się dla niego dużą konkurencją i nie powinna odebrać wielu widzów.

Miejsce piąte zajmie najprawdopodobniej polski film Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa (38 tys.), którego dystrybutor podał w  tym tygodniu informację o przekroczeniu granicy miliona widzów.

Najpopularniejszą nowością będzie chyba horror Małgosia i Jaś (30 tys.), który był wyświetlany na Maratonach Horrorów sieci Helios. Możliwe, że więcej widzów pośród nowości będą miały Małe kobietki (mimo, że nie są wyświetlane w sieci Helios). Ponieważ jest to film dystrybutora UIP, który nie podaje widowni swoich filmów, okaże się to dopiero po opublikowaniu przychodów filmów z polskich kin na stronie Box Office Mojo. Drugi startujący w tym tygodniu horror Głębia strachu prawdopodobnie nie trafi do TOP10.

W dolnej części zestawienia będzie raczej bardzo ciasno – może być nawet sześć do ośmiu filmów, które będą zgromadzą po kilkanaście tysięcy widzów. Do pierwszej dziesiątki wejść może nawet Boże Ciało, które obecnie jest wyświetlane w sieci Cinema City.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.