Sonic the Hedgehog 2 zarobił tym razem $37 mln na rynku zewnętrznym, ale dzięki otwarciu w Ameryce ($71 mln) jest on globalnym numerem jeden weekendu. Poza Ameryką wygrała jednak trzecia część serii Fantastic Beasts.

Tydzień przed amerykańską premierą Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore trafiło do kin na 22 rynkach, m.in. w Wielkiej Brytanii ($8 mln), Australii ($3,9 mln), Niemczech ($9,4 mln), Japonii ($8,6 mln), Hiszpanii ($3,1 mln), Holandii, Belgii, a także w Chinach i Polsce. W sumie film ten zarobił $58 mln, w tym $9,8 mln w Państwie Środka, gdzie nadal 60% kin jest nieczynna z powodu pandemii. To kolejne otwarcie hollywoodzkiego filmu w okolicach $10 mln w tym kraju. U nas można spodziewać się ponad 200 tys. widzów podczas samego weekendu i ponad 250 tys. z pokazami czwartkowymi, co powinno przełożyć się na ok. $1,1-1,2 mln.

Za tydzień tytuł ten trafi na kolejne 44 rynki, a tam, gdzie pojawił się w tym tygodniu Wielkanoc powinna sprzyjać frekwencji i przyczynić się do niewielkich spadków. Jedynym wyjątkiem będzie Polska, gdzie weekend wielkanocny jest martwym okresem w kinach. U nas można więc spodziewać się bardzo dużego spadku.

Tymczasem drugi Sonic zarobił podczas minionego weekendu $37 mln. Do tego wyniku wliczają się m.in. otwarcia w Meksyku ($6,3 mln), Brazylii ($3,4 mln) oraz we Włoszech ($1,7 mln). Na rynkach, gdzie premiera odbyła się wcześniej, film ten notuje niewielkie spadki. Do tej pory najwyższe przychody zostały odnotowane w Wielkiej Brytanii ($14 mln), Francji ($9 mln), Australii ($5,4 mln), Niemczech ($3,8 mln) oraz Hiszpanii ($3,7 mln).

Morbius odnotował na rynku zewnętrznym, podobnie jak w Ameryce, bardzo duży spadek. Przychody skurczyły się o 62% względem otwarcia, co oznacza tym razem $15 mln i $69,3 mln po dwóch weekendach. Na globalnym koncie tego filmu znajduje się $126,4 mln. Jak na produkcję, której budżet wyniósł $75 mln, nie jest to zły wynik. Jak na ekranizację komiksu Marvela jest to jednak rozczarowujący rezultat.

Z innych newsów:

  • Animacja The Bad Guys zarobiła tym razem $7,5 mln, w tym $1,5 mln z otwarcia we Francji. Do tej pory na konto tego filmu wpłynęło w sumie $40,3 mln, najwięcej w Wielkiej Brytanii ($6,2 mln), Hiszpanii ($5 mln), Meksyku ($4,5 mln), Niemczech ($3,5 mln) i Australii ($3,3 mln).
  • The Batman zarobił $6,6 mln, co daje mu w sumie $376,1 mln poza Ameryką i $735,1 mln na całym świecie.
  • Numerem jeden we francuskich kinach była komedia A oni dalej grzeszą, dobry Boże!, której przychody podczas premierowego weekendu wyniosły $5,8 mln. To kontynuacja przebojów  Za jakie grzechy, dobry Boże? oraz I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!
  • RRR posiada na globalnym swoim koncie po tym weekendzie $132 mln, co oznacza, że jest to trzeci największy indyjski przebój w historii.

Źródła: Deadline Hollywood, InsideKino, ComScore

2 Comments on “„The Secrets of Dumbledore” numerem jeden poza Ameryką, ale „Sonic the Hedgehog 2” wygrywa na całym świecie – podsumowanie weekendu.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.