Dość kiepskie recenzje nie zniechęciły widzów -„Venom” zanotował najlepsze październikowe otwarcie na światowych rynkach.

Podobnie jak w Ameryce Północnej, „Venom” pobił rekord otwarcia na światowych rynkach, zarabiając $125,2 mln w 58 krajach, bijąc tym samym wyniki m.in. „Doctor Strange” (+20%), „Wonder Woman” (+38%).
Najlepiej obraz z Tomem Hardym poradził sobie w:
Korei Płd. – $16,4 mln w ciągu pięciu dni, co jest wynikiem lepszym niż łączne zarobki „Suicide Squad” i „Justice League”
Rosji  – $13,6 mln – także wynik lepszy niż łączne zarobki „Justice League” (na świeżo po seansie się nie dziwię ;))
UK – $10,5 mln – film wystartował tam lepiej niż kolejne wcielenie Rowana Atkinsona
Meksyk – $10,2 mln (jak podaje Deadline.com, to najlepsze otwarcie dla studia Sony w historii i najlepsze otwarcie dla ekranizacji komiksu … z pojedynczym bohaterem)
Przed filmem premiery we Francji (10 Październiki) , Japonii (2 Listopad) i Chinach (jeszcze pracują nad cenzurą ;)).
Jaki wynik końcowy obstawiacie? $430 mln + $200 mln z USA?

Na kolejnych trzech miejscach w zestawieniu, znajdują się trzy chińskie produkcje, z których najlepiej poradził sobie film ze znanym z filmu „Przyczajony Tygrys, Ukryty Smok” – Yun-Fat Chow – $38 mln.

„Johnny English” zadebiutował w swojej ojczyźnie – UK – zarabiając $5,5 mln. Łączny wynik komedii to już $66,5 mln, a przed nią jeszcze premiery m.in. we Francji, Niemczech i Włoszech.

„A Star is Born” zadebiutowało w 31 krajach, gdzie zarobiło $14 mln. Najlepszy wynik film zanotował w UK ($5,3 mln) i Francji ($2,1 mln).

Animacja „Incredibles 2” przesunęła się na 16 miejsce zestawienia wszech-czasów (tym razem wskoczyła na miejsce „Iron Man 3”), z wynikiem $1,221 mld ($614 mln pochodzi z poza USA). Traci $15 mln do miejsca piętnastego („The Fate of the Furious”).

Źródło: BoxOfficeMojo.com, Deadline.com, ComScore.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.