Pisaliśmy już o rekordowej przedsprzedaży biletów na najnowszy film MCU w Ameryce i Chinach. Teraz przyszedł czas na nasz rynek.

Należy zaznaczyć, że wyniki dotyczące polskich kin to nasze szacunki oparte na obserwacji sprzedaży biletów na Avengers: Koniec gry w wybranych kinach, a także doniesieniach, które dotarły do nas w ostatnim czasie. Na ich podstawie udało nam się ustalić, że do tej pory mogło zostać sprzedanych ok. 120-130 tys. biletów.

Szacunek ten trudno porównać do rezultatów jakichkolwiek innych filmów, jako że do tej pory nie prowadziliśmy podobnych obserwacji. Wydaje się on jednak bardzo dobry i sugeruje znacznie lepsze otwarcie niż w przypadku poprzednika, Avengers: Wojna bez granic. Ten zgromadził niespełna rok temu 271 279 widzów podczas premierowego weekendu, 334 901 widzów wraz z czwartkiem, który był dniem premiery, oraz 387 612 widzów po doliczeniu widowni z pokazów przedpremierowych.

Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki – zaczynając od wyżej podanego szacunku, a kończąc na pewnym doświadczeniu i znajomości polskiego rynku, czy nawet pewnym przeczuciu, prognozujemy w tej chwili trzydniowe otwarcie na poziomie ok. 450 tys. widzów oraz 660 tys. wraz z premierowym czwartkiem i środowymi pokazami przedpremierowymi. Czy po takim rezultacie otwarcia Avengers: Koniec gry miałby szansę stać się pierwszym filmem superhero, który przekracza pułap 2 mln widzów w polskich kinach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.