W oficjalnym zestawieniu za miniony weekend widzimy tylko połowę tego, co obecnie dzieje się w polskich kinach. Według niego frekwencja wyniosła zaledwie ok. 150 tys. Nowidoczne są filmy UIP, w tym dwie nowości, które przyciągają w tej chwili więcej niż połowę wszystkich widzów. Według naszych szacunków podczas minionego weekendu w kasach kin w Polsce mogło zostać sprzedanych ok. 325 tys. biletów.

Na podium oficjalnego zestawienia znajdują się trzy animacje:

  • nowość Pies w rozmiarze XXL, który na 229 kopiach zgromadził 30 117 widzów,
  • DC Liga Super-Pets, którą podczas trzeciego weekendu zobaczyło 30 055 widzów, a w sumie do kin wybrało się już 453 735 osób,
  • Kurozając i zagadka Chomika Ciemności z drugim weekendem na poziomie 19 640 widzów oraz nieco ponad 80 tys. od premiery;

Co ciekawe, żaden z tych filmów nie znalazłby się na podium zestawienia, gdyby uwzględniono w nim filmy dystrybutora UIP. Mimo to wyniki tych tytułów nie są bynajmniej spektakularne. Nowość Gdzie śpiewają raki mogła tylko nieznacznie przekroczyć pułap 40 tys. widzów, z kolei Dragon Ball Super: Super Hero zgromadził prawdopodobnie nieco ponad 30 tys. widzów:

Jednak nadal najpopularniejszą animacją jest prawdopodobnie Minionki: Wejście Gru, które mimo licznej, choć niezbyt mocnej konkurencji mogło zgromadził jeszcze ok. 35 tys. widzów. W sumie na koncie tego tytułu może znajdować się ponad 2,8 mln sprzedanych biletów.

W pierwszej dziesiątce faktycznie najchętniej oglądanych obecnie filmów przypuszczalnie aż sześć to tytuły dystrybuowane przez UIP. Jest to także Bullet Train, który podczas trzeciego weekendu wyswietlania mógł zgromadzić między 25-30 tys. widzów (a w sumie już ponad 200 tys.), nieśmiertelny Top Gun: Maverick z widownią powyżej 20 tys. podczas trzynastego (!) weekndu (i w sumie już chyba ponad 1,6 mln widzów), a także Nie!, które podczas swojego drugiego weekendu mogło zgromadzić nieco ponad 15 tys. widzów (i ok 70 tys. podczas pierwszych dziesięciu dni obecności w polskich kinach).

Na ostatnim miejscu alternatywnego TOP10 znajduje się polska komedia Każdy wie lepiej, która w zeszłym tygodniu przekroczyła pułap 100 tys. sprzedanych biletów i znajduje się w tej chwili na ósmym miejscu najlepiej sprzedających się rodzimych filmów w 2022 roku:

Z innych ciekawostek:

  • Thor: Miłość i grom przekroczył pułap 900 tys. biletów (do miliona nie dobije);
  • Lena i Śnieżek posiada na swoim koncie po tym weekendzie ponad 100 tys.;
  • A oni dalej grzeszą, dobry Boże! dobiło do 150 tys. sprzedanych biletów;
  • Bardzo słabe otwarcia zaliczyły Notre-Dame płonie (5 774 widzów) oraz Wrobiony z Piotrem Adamczykiem (4 264 widzów);

Na koniec, w związku, że nie ma za bardzo o czym pisać, przedstawiamy zaktualizowane tabelki dotyczące polskiego box office’u w tym roku:

Najlepsze ogólne wyniki oraz otwarcia w 2022 roku w polskich kinach (bez uwzględnienia filmów UIP)
Szacowane wyniki otwarcia oraz rezultaty końcowe filmów UIP w polskich kinach w 2022 roku.
Wszystkie filmy z widownią powyżej 100 tys. w 2022 roku w polskich kinach z uwzględnieniem szacowanych przez nas rezultatów filmów dystrybutora UIP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.