aby założyć posty i tematy.

BO Ameryka

PreviousPage 38 of 57Next
Cytat z Juby data październik 12, 2022, 13:38

To ma wyjść tego samego dnia do kin i w streamingu? Jeśli tak, to nie wierzę w więcej niż $45 milionów.

Told ya. Teraz trzymam kciuki, aby w przyszły weekend te bardzo optymistyczne prognozy dla Black Adama również zostały zweryfikowane. Trudno mi uwierzyć, że po tych zwiastunach i wynikach poprzednich filmów DCEU w weekend otwarcia miało by być +$55 milionów. Może gdyby trwała posucha od końca lata, ale widzowie już dopisali na Smile, a teraz poprawili Halloweenem, a zaraz idą na Wakandę, więc jest co oglądać.

No ale target Adama jest raczej wyposzczony, jego ostatnim filmem jest Thor sprzed 3 miesięcy. Dwa horrory nie mają z tym wiele wspólnego.

Mimo negatywnych recenzji, Pro typuje aż $63 miliony dla Dwayne'a.

Tymczasem tracking dla Wakandy sugeruje +$175 milionowe otwarcie... A zazwyczaj bywają one zaniżone.

‘Black Panther: Wakanda Forever‘ Eyeing Second-Highest Opening Of 2022 After ’Doctor Strange 2’

No niestety, zapowiada się mocne otwarcie. Tyle z tego dobrego, że może Warner zobaczy jak mocno fani czekali na powrót wiadomo-kogo.

Mocne? Przecież dla filmu z takim budżetem to jest klapa. Za 3 tygodnie gdy Pantera zatrzęsie box officem będziemy oglądać już ostatnie, przedśmiertne drgawki tego filmu.

Myślicie że Minionki pokonają Batmana w USA? Zostało niewiele ponad $360 tys. luki, w ostatni weekend $116 tys. (-49%). Wygląda na to, że skończą bardzo blisko, ale sam nie wiem.

Czytam sobie jak tam idzie przedsprzedaż na Panterę w USA i wygląda na to, że jednak powtórki z jedynki nie będzie. Jest lepiej niż w przypadku Batmana i Thora, ale nie tak mocno, jak w przypadku Strange'a na tydzień przed jego pierwszymi pokazami. Wszystko wskazuje na $160-180m w weekend otwarcia, a potem - w zależności od WOMu - wydaje mi się o walkę o max. $500m (sam od grudnia ubiegłego roku obstawiam $450m).

Tymczasem Top Gun: Maverick dobija do $717 milionów! 😮

‘Black Panther: Wakanda Forever’ Advance Ticket Sales At $45M, 20% Behind ‘Doctor Strange 2’

Procentowo wychodzi mi jakieś $173 miliony w weekend otwarcia, ale biorąc pod uwagę recenzje (nie chce mi się sprawdzać, ale zakładam jakieś 110% u TopCritic na RT i ze 103/100 pkt. na MTC) i dłuższy weekend, myślę że może skończyć wyżej.

Cytat z Juby data listopad 3, 2022, 11:58

Tymczasem Top Gun: Maverick dobija do $717 milionów! 😮

Marek Pilarski has reacted to this post.
Marek Pilarski

Świetny wynik Pantery z przedpremierowych

Czy ja wiem. Thor w lipcu miał $29m, Strange $36m, jak spojrzymy od której w czwartek wyświetlany jest sequel, a od której była pierwsza Pantera i w ilu kinach, to też wypada słabiej.

https://www.the-numbers.com/box-office-records/domestic/all-movies/previews/any

Szaman has reacted to this post.
Szaman

Podobno aż $85 mln w piątek.

$84 mln.

$56,5-58m w sobotę. Czyli jest co najmniej $140,5m w dwa dni z dużą szansą na ponad $180m w weekend. W reszcie świata może być blisko $150m, czyli jakieś $325m x3 = ciężko będzie o miliard. Ciężko może być pokonać Strange'a, no chyba że film wykaże się naprawdę mocną żywotnością przez najbliższy miesiąc i później w święta.

$182m w weekend

@szaman

A jakbyś poza spamowanie samymi linkami coś od siebie dodał?

‘Fast X’ Budget Has Ballooned to $340 Million – Can It Still Turn a Profit for Universal? (Exclusive)

Ciekawe czy to kwota brutto, czy już po zwrotach podatków, ale jakby nie było, to chyba jeden z najdroższych filmów w historii. Z marketingiem to będzie lekką ręką ponad $400m, więc F10 musiałoby zarobić znacznie więcej od F9 aby się zwrócić. Nie widzę tego zupełnie i coś czuję, że jedenastka będzie albo znacznie tańsza, albo po klapie F10 w ogóle nie powstanie. Na ten moment wrócę przy F10 los podobny do piątej części Transformers, czyli w końcu cierpliwość widzów się wyczerpała.

robgordon has reacted to this post.
robgordon
PreviousPage 38 of 57Next