aby założyć posty i tematy.

BO Ameryka

PreviousPage 39 of 57Next

Taka już formuła forum, nie postrzegam tego w kategoriach spamowania. Nie zawsze mam coś do dodania.

Marek Pilarski has reacted to this post.
Marek Pilarski

To forum ma "box office" w nazwie, a w temacie box office'u wypowiadają się tu od święta 3 osoby, więc liczyłem na to, że jak już coś wklejasz to nie z obowiązku "przekaż dalej" tylko że zainteresował cię ten news i chcesz go wkleić+skomentować.

@marek W tym roku będą dwie prognozy na 2023 (domestic i overseas), ale chyba od razu napiszę je pod stronę główną, żeby nie robić niepotrzebnego kopiowania.

Long Range Box Office Forecast: James Cameron’s Avatar: The Way of Water

Kolejna żenująca prognoza - widełki w przedziale $245 milionów! Najgorszy wariant zapowiada najgorsze "nogi" dla filmu Camerona w historii, co w czasach post-covidowych wydaje się niedorzeczne (przecież styczeń jest pusty, pierwsza duża konkurencja dopiero na Walentynki).

Dla kontrastu wrzucam moją (bardziej optymistyczną) - opening weekend: $215,8 mln / domestic: $870 mln

To ja wrzucę moją, o której wczoraj pomyślałem... OW: 150 mln, DOM: 580 mln

Cytat z Juby data listopad 18, 2022, 13:19

@marek W tym roku będą dwie prognozy na 2023 (domestic i overseas), ale chyba od razu napiszę je pod stronę główną, żeby nie robić niepotrzebnego kopiowania.

Ok, dzięki.

Cytat z Marek Pilarski data listopad 18, 2022, 13:45

To ja wrzucę moją, o której wczoraj pomyślałem... OW: 150 mln, DOM: 580 mln

Słabo. Jak już pisałem, wszystko poniżej dwukrotności OW jedynki (czyli $154m) będę uważał za rozczarowanie, a wynik końcowy to "nogi" gorsze od TFA mimo słabszej konkurencji i 3D, na którego ludzie będą chodzili z większą ochotą niż na jakikolwiek film od 2011 roku. Wczoraj zapisałem sobie pesymistyczny wariant jako 159/640.

W ogóle $580 milionów domestic oznaczałoby gigantyczny spadek frekwencji względem oryginału, który przy dzisiejszych cenach biletów miałby nie $749,5m, a jakieś $1,02-1,05 mld. Ani TLJ, ani Jurassici, ani AoU - żaden sequel największego hitu roku w ostatnich... 30 latach nie spadł tak nisko.

Auć

Cytat z Juby data listopad 18, 2022, 13:52
Cytat z Marek Pilarski data listopad 18, 2022, 13:45

To ja wrzucę moją, o której wczoraj pomyślałem... OW: 150 mln, DOM: 580 mln

Słabo. Jak już pisałem, wszystko poniżej dwukrotności OW jedynki (czyli $154m) będę uważał za rozczarowanie, a wynik końcowy to "nogi" gorsze od TFA mimo słabszej konkurencji i 3D, na którego ludzie będą chodzili z większą ochotą niż na jakikolwiek film od 2011 roku. Wczoraj zapisałem sobie pesymistyczny wariant jako 159/640.

W ogóle $580 milionów domestic oznaczałoby gigantyczny spadek frekwencji względem oryginału, który przy dzisiejszych cenach biletów miałby nie $749,5m, a jakieś $1,02-1,05 mld. Ani TLJ, ani Jurassici, ani AoU - żaden sequel największego hitu roku w ostatnich... 30 latach nie spadł tak nisko.

Trzeba jednak pamiętać, że dotąd żaden sequel nie mierzył się z tak wysoko ustawioną poprzeczką. Innymi słowy, żaden nie spadał z tak wysoka 😉

A The Last Jedi?

Maverick wraca do amerykańskich kin w ten piątek.

Tego też jeszcze nie grali. 😜

Pro z tygodnia na tydzień podnosi tę swoją niedorzeczną prognozę dla Avatara. Teraz jest $150-180m w weekend i $526-741m w USA.

Long Range Box Office Forecast: Avatar: The Way of Water Tracking Climbs as Pre-Sales Reinforce Expectation for a Marathon Run

Popełniłem takie wyliczenia w kwestii potencjału kasowego nowego Indiana Jonesa:

https://forums.boxofficetheory.com/topic/11389-indiana-jones-and-the-dial-of-destiny-june-30-2023-teaser-trailer-on-page-51/page/54/#comment-4415409

W reszcie świata raczej x1,5 tego co w Stanach.

Marek Pilarski has reacted to this post.
Marek Pilarski

Avatar: The Way of Water hit tracking last month with a projected opening of at least $150 million. Tracking has it higher near $175M, but rivals are bullish at $200M.

James Cameron Intros ‘Avatar: The Way Of Water’ At London World Premiere: “To Me Tonight Is Not About A New ‘Avatar’, It’s About Cinema” – Watch The Video

BoxOfficeMojo znowu w formie (pomyliły im się miesiące):

https://www.boxofficemojo.com/release/rl2500036097/?ref_=bo_gr_rls

Wygląda na to, że The Whale zaliczy najlepszą w tym roku średnią na kino. W piątek było $159 tys. w sześciu kinach.

Tymczasem Empire of Light spisuje się fatalnie - tylko $67 tys. w 110 kinach

Na razie kubeł zimnej wody, ale zobaczymy co dalej

Katastrofa, klapa wszech czasów, studio zbankrutuje przez Camerona xd

Ojej no nie popadajmy w skrajności 😀 ja tam nie czycham na rozczarowanie, chociaż jest zawsze ciekawsze z analitycznego punktu widzenia. Ciekawi mnie np od lat zjawisko internetowej bańki, zwłaszcza, że użytkownicy amerykańskiego. internetu wydają się coraz bardziej i bardziej zblazowani. Ciekawi mnie wprowadzanie sequela po 13 latach bez serialu, spin offu, gier, czy czego tam jeszcze. 13 lat wydaje mi się absolutnie najgorszym odstępem czasu, za późno na sequel, za wcześnie na nostalgię.

Ale nie będę pisał jakichś głupot o klapie przy amerykańskich wynikach podobnych do nowej Pantery. Będą one dla mnie zrozumiałe.

Pamiętajmy, że wynik otwarcia tego filmu ma zupełnie inną wagę niż w przypadku większości innych hollywoodzkich wysokobudżetowych filmów.

55 mln$ z piątku dla Avatara

‘Avatar: The Way Of Water’ Swimming To $55M Friday, James Cameron Sequel Still Has Shot At $150M Opening – Friday Midday Box Office Update

PreviousPage 39 of 57Next