aby założyć posty i tematy.

Scream

Page 1 of 15Next

Mierzwiak and voagar have reacted to this post.
Mierzwiakvoagar

Zakończono prace na planie piątki.

O, szybko.

To teraz czekamy na wyciek fabuły włącznie z tożsamością zabójcy 🙂

Znowu ta najbardziej idiotyczna moda z tytułami. Autentycznie wolałbym "Rise of Ghostface". Na znak mojego osobistego protestu nie będę zmieniał tytułu tematu, administrator może mnie wyprowadzić z sali obrad 🙂

Mogę tylko napisać:

UGH!!!!!!

Musi im wychodzić w badaniach, że pokolenie urodzone po 2000 roku kojarzy filmy z lat 90-tych/80-tych, tak jak ja filmy z lat 40-tych. Czyli tak to niesamowicie przyśpieszyło. Może też piątka w tytule zniechęca, bo sugeruje konieczność nadrobienia czterech poprzedników, więc odpadnie grupa wybierająca film przy kasie. Nie wiem jak inaczej wytłumaczyć ten trend.

Nie wiem, może ma to być sygnał, że seria zalicza restart, tylko że taki tytuł sugeruje remake, a nie kontynuację. Poza tym te filmy jednak mocno opierają się na nawiązaniach do poprzednich wydarzeń czy relacji między bohaterami, więc jako wabik dla widzów którzy ich nie oglądali? Ryzykowne.

No ale zjawisko ciekawe, bo według Hollywood taki sam tytuł mogą mieć zarówno prequele (ktoś jeszcze pamięta ten nieszczęsny The Thing?) remake'i jak i sequele.

W komentarzach ekscytują się, że na zdjęciu widać filmowy dom Matthew Lillarda, więc zapowiada się kolejna wyprawa w przeszłość i rozgrzebywanie dawnych wydarzeń. Może będzie to jakaś korespondencja z ostatnim Halloween, tak jak pierwszy Krzyk fabularnie rzucał piach na trumnę slasherów, tak najnowszy zmierzy się z alternatywnymi kontynuacjami po latach.

Mierzwiak has reacted to this post.
Mierzwiak
Cytat z Mierzwiak data Listopad 18, 2020, 11:10

O, szybko.

To teraz czekamy na wyciek fabuły włącznie z tożsamością zabójcy 🙂

Może być ich kilka 🙂

Trochę PR-u od Courtney.

This is the fifth one… it’s not Scream 5, though. It's a new franchise. It’s not a reboot, it’s not a remake, it’s just a brand new launch.

Marek Pilarski and Szaman have reacted to this post.
Marek PilarskiSzaman

Niby uwinęli się z montażem. Gdyby nie Halloween to zastanawiałbym się czy nie przyśpieszą jednak premiery na październik.

To teraz - tak przy okazji - liczę że Lionsgate szykuje niespodziankę i w odpowiednim momencie, by podpiąć się pod premierę filmu, zapowie poprzednie części na UHD. Obecne mastery trylogii, szczególnie 1 części, prezentują tak koszmarną jakość obrazu, że do dziś nie mogę pojąć jak to możliwe że wciąż nie doczekały się remasterów.

Jakby tego było mało w Scream 4 pokazano odrestaurowane fragmenty Stab, więc porównanie ich jakości z tymi samymi w Scream 2 było bolesne dla fana serii jakim jestem.

Czekam na trailer Piątki. Obawiam się potężnie, ale skłamałbym twierdząc, że nie czekam. Oby było na co.

No proszę, dzisiaj pojawiła się ponoć dość wiarygodna plotka że pierwsza część dostanie w październiku rocznicowe wydanie UHD 🙂

Tymczasem pod koniec października przyjedzie do mnie to cacko:

To będzie dla mnie prawdziwe święto, ponieważ obecny transfer Krzyku to ścisła czołówka najgorszych w historii Blu-ray.

Szaman has reacted to this post.
Szaman

Pierwszy plakat

Mierzwiak has reacted to this post.
Mierzwiak

Banał, to mógłby być plakat którejkolwiek części, ale w sumie mając tak ikoniczną maskę chyba trudno zrobić coś innego / oryginalnego. Super oświetlenie.

Szaman has reacted to this post.
Szaman

Podobno wtorkowy zwiastun wyciekł i krąży już gdzieś po sieci

Page 1 of 15Next