Dwa najpopularniejsze filmy obejrzało trochę więcej widzów, niż typowaliśmy, ale zgodnie z naszą prognozą pozycję lidera obronił „Jak zostać gangsterem”.

Po znakomitym starcie tydzień temu, film Jak zostać gangsterem. Historia prawdziwa nie stracił zbyt wielu widzów w tym tygodniu i pozostał na pierwszym miejscu. Pomagają mu zapewne dość dobre opinie widzów. Po wyniku otwarcia ciężko było powiedzieć, czy przekroczy milion, bo filmy sensacyjne w naszych kinach zwykle szybko tracą widownię. Teraz jednak wygląda na to, że ten milion padnie. O ile po premierze Psów 3 nie nastąpi jakiś drastyczny spadek.

Nie udało się awansować na pozycję lidera drugiej tegorocznej polskiej premierze, czyli filmowej adaptacji sztuki teatralnej Mayday. Wynik poniżej 200 tys. raczej wyklucza przekroczenie granicy miliona widzów. W ubiegłym roku dokonały tego tylko trzy filmy: Toy Story 4, Czarownica 2 i Boże Ciało.

Pierwsze dwa filmy w zestawieniu obejrzało aż 360 tys. widzów, a pozostałe produkcje z pierwszej dziesiątki tylko ok. 200 tys. Zgodnie z przewidywaniami początek roku należy zdecydowanie do polskich tytułów, i tak będzie praktycznie przez cały pierwszy kwartał.

Trzecie miejsce utrzymała animacja Urwis, która zaliczyła mniejszy spadek widowni, niż się spodziewaliśmy. Z kolei nowość Tajni i fajni, która miała jej odebrać widzów, spisała się gorzej, niż zakładaliśmy. W niektórych województwach rozpoczęły się już ferie i animacje powinny notować teraz dobre wyniki w czasie dni powszednich.

Widownia Skywalker. Odrodzenie spadła kolejny raz bardzo gwałtownie. Film osiągnął już zakładane przez nas po drugim weekendzie siódme miejsce wśród najpopularniejszych premier 2019 roku, jednak wyżej już się nie przesunie, bo do szóstego Avengers: Koniec gry traci ponad 350 tys. widzów.

Ogromny spadek zaliczyło Futro z misia. Komedia nie osiągnie ostatecznie granicy pół miliona widzów. Jeszcze tydzień temu wydawało się, że wynik końcowy spokojnie powinien się znaleźć powyżej tej granicy. Jeszcze ciekawostka – widownia tego filmu jest już o 90 tys. większa od tej Poranku kojota w 2001 roku, a do wyniku Chłopaki nie płaczą brakuje tylko 160 tys. Trochę to zaskakujące biorąc pod uwagę, że nowość jest odebrana zdecydowanie gorzej od tamtych produkcji.

Już po raz ósmy w zestawieniu znalazła się animacja Kraina lodu 2. Jej ogólny wynik daje 17. miejsce na liście najpopularniejszych filmów po 1989 roku (wyprzedziła w tym tygodniu Listy do M.). Do poprzedzającego ją Króla Lwa z 1994 roku brakuje jeszcze 130 tys. i nie wydaje się to możliwe do osiągnięcia, chyba że będzie dużo grupowych seansów w czasie ferii.

Zaskakująco długo w zestawieniu znajduje się kryminał Na noże. W tym tygodniu jego wynik się prawie nie zmienił się i do granicy pół miliona brakuje już tylko 44 tys. widzów. Ostatecznie chyba jednak trochę mu do tego zabraknie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.